Közeleg a Valentin-nap, de vajon hogy randizunk manapság? Vajon tényleg minden az ismerkedős appokról szól, és esélytelen, hogy személyesen alakítsunk ki társas kapcsolatokat? Mindegyik korosztály a másikra mutogat, de ha belegondolunk, mindnek megvan a maga nehézsége. És valahogy minden a Tinderhez, a Bumble-höz és társaikhoz fut ki. Bár a legtöbben, akik igazi barátokat vagy szerelmet keresnek, egy ponton kicsekkolnak ezekből az alkalmazásokból, és próbálnak alternatív módszerekhez folyamodni. Ami nem egyszerű. Ha magányos vagy, de kíváncsi és nyitott, mutatunk néhány kezdeményezést Budapesten, melyek célja a személyes ismerkedés, ahol még van esély a valódi kapcsolódásra.

Running Latte Club – Fuss, ismerkedj, kávézz!

A Running Latte Club (röviden: RLC) nem egy átlagos futóklub, amit már a neve is sejtet, mára már életérzéssé, közösségi élménnyé vált. A brandet a mögötte álló fiatalok futás iránti szeretete ihlette. Az alig egy éve indult, ismerkedésen alapuló kávés futásnak ma már számos híve van.

A külföldön is népszerűvé vált ismerkedési módszerről már mi is írtunk, lényege, hogy nem kell profi futónak lennünk, hogy kipróbáljunk egy alkalmat, elég, ha nyitottak vagyunk vagy szeretjük a kávét, hiszen ezek a futások mindig egy kávézóban végződnek,

ahova – ha elfáradtunk – kocogás helyett egy ütemesebb sétával is odaérhetünk.

Ami fix: nem leszünk elveszve, hiszen a futás okozta endorfin vagy futóeufória segít az introvertáltabb embereken is, hogy megszólítsanak valakit, aki szimpatikus nekik. Lehet, hogy télen nem ez a legvonzóbb opció új emberek megismerésére, azért az egysíkú hetek felrázására, na meg határaink egészséges feszegetésére lehet, hogy az RLC lesz a gyógyír! Ráadásul a heti két közösségi futás teljesen ingyenes!

Egy társaság – Légy tagja Budapest legnagyobb és legdiverzebb társaságának, kapcsolódj és tapasztalj más nézőpontokat!

Az Egy társaság először „Egy asztalnál” kezdődött. Mórocz Kata és Boldog Anna – az ő nevükhöz kötődik a projekt – random leültettek néhány ismeretlent egy asztalhoz, és megnézték, mi történik. Annyira sikeresnek bizonyultak az alkalmak, hogy szervesen fejlődött ki belőlük az Egy társaság, Budapest legnagyobb social clubja, melynek sztoriját már mi is megírtuk. Amennyiben tagjai leszünk a társaságnak, nekünk semmit sem kell szervezkednünk, csupán egy naptárban kell kiszemelnünk a számunkra legszimpatikusabb programot, elmenni rá, a többi pedig jön magától.

Bármi is a célunk vele, elég, ha nyitottan és kíváncsian merülünk bele az új társaságba. Azon belül bármilyen kapcsolódás kialakulhat, lehet az baráti, szerelmi, sőt akár üzleti is, hiszen egy nagy társaságban sokféle személyiség és kreatív energia összpontosul, és lehet, hogy pont ott lelünk rá arra a löketre egy kapcsolódás formájában, amire vágytunk, ahhoz, hogy elinduljunk egy bizonyos úton.

Azonban ez már tagságidíj-köteles, havonta 17–21 ezer forintba kerül, attól függően, hogy melyik tagcsoportba esünk a jelentkezésünkkor (következő 200 tag vagy az azt követő 200). Egyébként az Egy asztalnál projekt is megmaradt, azonban jóval ritkább, és mindig egy téma köré összpontosul, a legutóbbi például Felnőtt barátságaink címen futott. Ha nem köteleződnénk el havi szinten, akkor kipróbálhatjuk ezt, általában egy reggeli és egy esti alkalmat hirdetnek, melyek 10 ezer Ft-ba kerülnek. 

Asz-Tal – Tölts ki egy kérdőívet, és ülj le egy asztalhoz hozzád hasonló gondolkodású emberekkel!

Az Asz-Tal hasonló az Egy asztalnál projekthez, azonban itt azt is ki tudjuk választani, hogy randiznánk vagy barátokat szeretnénk-e szerezni. Bár elsőre komikusnak tűnhet, hogy kb. nyolcan leülnek egy asztalhoz randevúzni, de tapasztalatból mondjuk – egyszer mi is kipróbáltuk a Terezában –, hogy oldja a kétfős, egymással szemben ülős kínos pillanatokat, ha mások is vannak az asztalnál, és egyfajta összrandi élményeként éljük meg.

Mindenki beszélget mindenkivel, vagy hát jobbára a számára szimpatikus arccal, így tényleg nincs sértődés, nincsenek kellemetlen pillanatok. Bármikor fel lehet állni és el lehet köszönni, ha úgy alakul. De azért érdemes maradni, hiszen egy randiasztalnak sem feltétlen az a célja, hogy akkor 4 férfi és 4 nő minden körülmények között párba álljon. Lehet, sőt ajánlott ezt lazán kezelni, hagyni magunkat beleengedni a kapcsolódásokba egy valószínűleg számunkra teljesen új, komfortzónán kívüli helyzetben, mert ez esetben is – ha másképp nem, hát – egy jó beszélgetéssel,

új tudással vagy egy teljesen más nézőponttal térhetünk haza. Ez a minimum.

Ha az Asz-Talra esik a választásunk, akkor előzetesen egy kérdőívet kell kitöltenünk, és ez alapján választanak nekünk asztaltársaságot. Minél specifikusabban töltjük ki, annál nagyobb az esélye, hogy a hozzánk legjobban passzoló emberekkel találkozunk. Mindkét – a baráti és a randivacsora is – 3000 Ft-ba kerül, de ha introvertáltabbak vagyunk, akkor választhatjuk a jégtörő kérdéses opciót, ami 5000 Ft.

Így amikor leülünk és rendelünk, akkor első körben mindenki, aki kapott, felolvassa az e-mailben kiküldött segédkérdést, az asztaltársaság tagjai pedig megválaszolhatják. Az Asz-Tal egyébként egy kisebb szünet után, februárban indul újra, új lendülettel. A koncepció továbbra is az, hogy kötetlen, jó hangulatú eseményeket szervezzenek, ahol az emberek ismerkedhetnek, új barátokat vagy új szerelmet találhatnak, mindezt egy kellemes vacsora mellett.

Ami új és egyedi, hogy bevezetik a kismamakávézást, hiszen az anyává válás is egy nehezített helyzet, ha az ember minőségi és hasonló helyzetben lévők kapcsolatára vágyik. De nem csak vacsorákat terveznek, falatozás nélkül is részt vehetünk a baráti és a randiasztalokon, további lehetőséget biztosítva a találkozásra.

Hike n Coffee – Túrázás közben kávézni és ismerkedni? Miért is ne?

Németh Bálint a Covid alatt kezdett el túrázni, és 8 év baristamúlttal rájött, hogy ő sokféle eszközön képes kávét készíteni, akár az erdő közepén is. Így – vegyítve a kellemeset a hasznossal – kitalálta, hogy Hike n Coffee címmel szervez kávézással egybekötött túrákat. Ez egyébként nem kifejezetten szingliknek szól, de nagyjából kéthavonta dedikáltan szinglis verzió is van.

A túra azért is remek módja az ismerkedésnek, mert a természetközeliség alapvetően nyugisabbá teszi az embert, továbbá adrenalinboostot is tapasztalhatunk, például egy-egy nehezebb útvonal megtételekor, és ezek a Bálint-féle kirándulások alapból sem hétköznapi helyzetek.

A túrák általában nem túl nehezek, átlagosan 8-10 km hosszúak, a táv utolsó harmadában pedig egyórás kávékóstolás és beszélgetés következik.

Ez egy szuper lehetőség barátkozni, üzletfeleket, de akár párt találni is. A Hike n Coffee ára 6990 Ft.

Bálinthoz egy másik ötlet is tartozik, méghozzá a Tinder helyett Főzz egy Jót! workshop, melyet már évek óta tart. Az eddigi tapasztalatok alapján itt – és a túrákon is – a 30 eleji, közepi emberek fordulnak meg leggyakrabban, de nem szeretné korlátozni a korosztályokat, hiszen nem az ő reszortja eldönteni, hogy két ember között mekkora korkülönbség férhet bele. Amit Bálint garantál, az az, hogy jobban járunk, mint ha otthon maradnánk búslakodni a Netflix előtt. Recepteket, ételeket, technológiákat tanulhatunk ezen a programon, miközben lehetőség van beszélgetni és ismerkedni a többiekkel. Olyan is jöhet, aki nem tud vagy nem szokott főzni (illetve túrázni).

Just Connect – A just vibe-tól a társasesten át a házibuliig

Ha haverkodni, ismerkedni szeretnénk, és minőségi emberi kapcsolatokat építenénk Budapesten, akkor a Just Connecttel – már a nevéből is következően – ezt lazán megtehetjük. Nem kifejezetten a társkeresés a cél, ahogy a fentebb említett Egy társaságnál sem. Ám ez ugyanúgy nagyon jó módja annak, hogy a megszokott köreinkből, baráti társaságainkból kiszakítson, és nyissunk valami új felé, ahol hallhatunk különböző véleményt, találkozhatunk teljesen más személyiségekkel, akik valamiért szimpatikusak lesznek számunkra, aztán kialakulhat egy újfajta társaság, ahova járunk néha,

de szerelem is szövődhet valakivel, az sincs kizárva!

A Just Connect egy közösségi eseménysorozat, amely megkönnyíti az ismerkedést, amin belül ott van a Just Vibe is, ahol 4-6 fős asztaltársaságokba rendeződünk, és nincs konkrét tematika, kötetlenül kapcsolódhatunk, beszélgethetünk, ráadásul a szervezők mindig készülnek a beszélgetést támogató önismereti kérdésmankókkal, illetve saját fejlesztésű ismerkedős társasjátékukat is kipróbálhatjuk ezeken az alkalmakon, melyek ára általában 4990 Ft.

A Just Connect azoknak is ajánlott, akik hirtelen csöppennek vissza a „magyar valóságba″, tehát néhány év után visszaköltöznek Budapestre, és szeretnének programokon részt venni, élő ismeretségeket kötni. Bárki jöhet, aki nyitott az ilyesmire. A Just Connect 2024 tavaszán indult. Úgy tűnik, főként az előző év energiáinak hozománya, hogy nagyobb kínálat lett az effajta kezdeményezésekből, hiszen az Egy társaság és az Asz-Tal is tavaly óta elérhető.

A Just Connect szűk körben indult, kísérleti jelleggel, sőt, az elején az utcán is szólítgattak le vadidegeneket, hogy van ez a kezdeményezés, és lenne-e kedvük 7 másik emberrel egy asztalhoz leülni és ismerkedni. A Just Connect YouTube-csatornát is indított, ahol főként egy pszichológus szakemberrel vitatják meg a társas kapcsolódás témáját, jellemzően önismereti oldalról. A decemberi, első rész például az online ismerkedés pszichológiájáról szólt.

Timeleft – Vacsorarandizz 5 idegennel szerda este, akár külföldiekkel is!

A Timeleft a világ jó pár nagyvárosában jelen van. Így nem véletlen, hogy Budapesten is hódít ez az ismerkedési forma. Az a lényege, hogy a magyar ajkúakon túl találkozhatunk egyéb nemzetiségűekkel is, hiszen ez a kezdeményezés nem zárja ki a külföldieket. Ha valaki a fővárosunkba érkezik, különösen, ha egyedül van, számára a Timeleft remek megoldás arra, hogy szocializálódjon és megtalálja itt a helyét. Sőt, nekünk még a nyelvgyakorlás motivációja is hozzáadódik, amiért legalább egyszer érdemes elmenni egy ilyenre. De ha nem célunk ez, vagy zárkózottabbak vagyunk, akkor kiválaszthatjuk az appon keresztül, hogy angolul vagy magyarul szeretnénk-e beszélgetni (de mindkettő egyszerre is választható).

A Timeleft főként vacsorákat (kb. 4000 Ft egy alkalom) hirdet, az applikációjuk pedig roppant gördülékenyen működik. Ha regisztráltunk, először egy tesztet kell kitöltenünk, amely olyan kérdésekre irányul, hogy például min alapszik a véleményünk – inkább a logikán és a tényeken vagy inkább az érzéseinken? 

Jó pár kérdés végiggörgetése és megválaszolása után a szervezők konkrét képet kapnak arról, hogy melyik lesz a számunkra tökéletes vacsoraasztal. Az alkalmazás aznap reggel írja ki, hogy hova kell menni, előtte 2 nappal pedig azt, hogy hányra. Ha a helyszínre értünk, a pincért kell megkérni, hogy vezessen a Timeleft-asztalunkhoz egy jelszó bemondása után. Ha nagyon izgulósak vagyunk, akkor sem kell tartanunk egy ilyen alkalomtól, mert mindig vannak játékok a kezdeti izgalom letörésére,

úgyhogy simán alakul majd az este.

(Borítókép: Németh Bálint - Hike n Coffee)

Címkék