A 2017 óta zárva tartó Iparművészeti Múzeum az intézmény kiköltözése óta csak egyszer, 2022-ben, az Opus 735 című kiállítás idején volt látogatható, ám az idei Múzeumok Éjszakája alkalmából kivételesen megnyitották az épületet a nagyközönség előtt is. A bejárás során mindenki megtapasztalhatta, hogy milyen áldatlan állapotok uralkodnak az épületben, málló vakolat, beázó falak, a homlokzatról levert pirogránit csempék...
Bár már 2021-ben kiírták a kivitelezésről szóló pályázatot, és az akkori tervek szerint 2026 tavaszán adták volna át a megújult múzeumot, mindebből semmi nem valósult meg. Most viszont ismét esély van arra, hogy az épület felújítási tervei támogatást kapjanak.
A múzeum megmentéséért az egykori és a jelenlegi dolgozók még 2025 őszén kezdeményeztek petíciót (Főnix-projekt), Tarr Zoltán, a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter pedig idén május 12-én, az Országgyűlés Művelődési Bizottságában tartott meghallgatásán elmondta, hogy megkezdik az Iparművészeti Múzeum rekonstrukcióját, melynek első pontja az állagmegóvás lesz. Nemrég a Zsolnay Porcelánmanufaktúra is jelezte, hogy készek segíteni a szecessziós műemléki épület megmentésében, nemcsak szakértelemmel, hanem eredeti dokumentumokkal, formarajzokkal és képi illusztrációkkal is tudnak szolgálni.
Így néz ki a belső tér
Omladozó vakolat mindenütt
A múzeum padlásterére is feljutottunk
Megjelent első bookazine-unk, ne maradj le róla!
Már 15 éve lélegzünk összhangban a fővárossal. Jubileumi kiadványunkban mindent megtalálsz, ami magazinunk és eddigi munkánk esszenciája. Gasztronómia, kultúra, városi legendák és Budapest arcai, interjúk, történetek és a legjobb helyek – úgy, ahogyan mi látjuk a fővárost.
Rendeld meg itt vagy keresd a nagyobb könyvesboltokban!
hirdetés
