Júliusban indult a Szrogh György tervezte, helyi védettség alatt álló Körszálló bontása, amire végül azért volt szükség, mert az épület állapota az elmúlt évtizedekben műszakilag és szerkezetileg is romlott, az egykor kísérleti technológiával épült torony statikája meggyengült.
Bár a korszakalkotó szerkezetből mára szinte semmi nem maradt, a terveket látva a jövőben visszaépülnek majd a markáns látszóbeton elemek, a gyűrűs homlokzat, a panorámás üvegfelületek, illetve az épület tömegképzése és magassága is hasonló lesz az 1967-ben átadott épületéhez.
A Körszálló bontását várhatóan május végén fejezik be, ezután indulhat meg a The Icon by Marriott Residences Budapest épületegyüttesének felépítése – derül ki a Market Asset Management közleményéből. A bontás során elvégzett statikai vizsgálatok rámutattak, hogy az eredeti tartószerkezet megtartása nem biztonságos. Az épület enyhén megdőlt, így megtartásával sem az állékonyság, sem a modern repedéstágassági követelmények nem garantálhatók, emiatt elkerülhetetlenné vált a torony alsó szintjének bontása is.
Az építészeti rekonstrukciót Tima Zoltán építész vezetésével a KÖZTI végzi; érdekesség, hogy az eredeti épület tervezője is ennél az irodánál dolgozott, amikor a Körszálló készült, így van egyfajta folytonosság is. Az épület várhatóan 2028 tavaszára készül el, 51 prémiumlakást alakítanak ki benne.
Legyetek ott első városi piknikünkön!
Gyertek, és töltsünk el egy vidám napsütéses tavaszi napot együtt a városligeti fák lombjai között május 1-jén, ahol day-time piknik, workshopok, sok szuper food truck és dizájnvásár is vár mindenkit.
Ünnepeljük együtt a tavaszt, a találkozásokat és azt a pezsgést, amiért annyira szeretjük Budapestet!
hirdetés
