Hosszú évek óta tart a Citadella megújítása és átalakítása, március 28-án megnyitja kapuit a nagyközönség előtt. A megújult épületegyüttesben mindenki számára nyitott és ingyenesen látogatható belső közparkot, kilátóteraszokat és új szolgáltatásokat alakítottak ki. A nyitáshoz kapcsolódva március 29. és 31. között előzetes regisztrációval térítésmentesen látogatható a nyugati rondellában megnyílt A Szabadság Bástyája című kiállítás, amely a magyar történelem eseményeit és alakjait mutatja be.
A korábban csak egy bejárattal rendelkező erődöt megnyitották, a falat átvágták, így újabb belépési pontok és átjárók nyíltak, amelyek összekötik a hegy két oldalát és szabadabbá teszik a belső területeket. Az erődfalon belül egy 6000 négyzetméteres közparkot alakítottak ki a környezettudatosság és az önfenntartás elvei mentén. A parkból nyíló gyilokjárókról és kilátóteraszokról Budapest lenyűgöző panorámája tárul a látogatók elé. A Citadella közvetlen környezetében elterülő zöldfelület a korábbi másfélszeresére bővült, ahol különleges növényritkaságok is helyet kaptak.
Mindemellett egy fagyizót és kávézót, valamint ajándékboltot is kialakítottak a Citadellában. Az új felvonók segítségével pedig a mozgásukban korlátozott látogatók is kényelmesen elérhetik az erőd valamennyi térszintjét. A megújítás egyik újdonsága a nyugati rondellában kialakított kiállítás. A Szabadság Bástyája című tárlat ingyenes látogatására a Citadella oldalán lehet regisztrálni.
(Borítókép: Csudai Sándor - We Love Budapest)
Legyetek ott első városi piknikünkön!
Gyertek, és töltsünk el egy vidám napsütéses tavaszi napot együtt a városligeti fák lombjai között május 1-jén, ahol day-time piknik, workshopok, sok szuper food truck és dizájnvásár is vár mindenkit.
Ünnepeljük együtt a tavaszt, a találkozásokat és azt a pezsgést, amiért annyira szeretjük Budapestet!
hirdetés
