A vendégek pozitív értékelései alapján érkezett az elismerés
Nemrég a Food & Wine nemzetközi magazin közzétette listáját, amelyben „A világ 25 legjobb casual (laza) étterme” közé választották a budapesti Byblost. Az étterem különösen büszke az elismerésre, hiszen a Tripadvisor vendégértékelései alapján kapták meg ezt a rangos elismerést, és a vendégek visszajelzései és elégedettsége nagyon fontos számukra.
A Budapesten található mintegy 4135 étterem közül a 6. helyen szerepeltek, közel 5000 értékeléssel, amit mindössze öt év alatt értek el. A vendégkör jelentős része nemzetközi – különösen sok skandináv vendég érkezik hozzájuk, hírük szájról szájra terjed, ami méltán tölti el büszkeséggel az étterem vezetőit és az itt dolgozókat.
Az V. kerületi Semmelweis utcában található Byblos különleges ízvilágával, amely a levantei és a libanoni konyha gazdagságát tükrözi, hamar a turisták és az itt élők kedvence lett. Hagyományos recepteket használnak, így az autentikus ízek kedvelői is biztosan megtalálják a kedvenceiket, ugyanakkor mindegyik fogásukban megjelenik egy kis csavar is. Nem hiányozhat az étlapról a kiváló kebab, a különféle hideg és meleg mezzék vagy a ropogós falafel sem, de a csípős garnélarákleves is nagy kedvenc. A desszertek közül érdemes megkóstolni a kunafát, amelyben a levantin sajt, a búzadara és a vaníliafagyi találkozik, vagy a signature Byblos baklavát pisztácia- és vaníliafagylalttal.
A részletes étlapot itt éritek el, asztalt pedig itt foglalhattok.
A libanoni és marokkói konyha fúziója – Megújult őszi étlap a Jouriban
A Byblos tulajdonosa, Osama Kutaini 2023-ban egy újabb éttermet nyitott, szintén a Semmelweis utcában. A Jouri a város első marokkói konyhájaként robbant be a budapesti vendéglátásba, és a mai napig egyedi. Az étterem enteriőrje is ehhez igazodik, hiszen ha belépünk az ajtón, rögtön rabul ejt a keleti kényelem.
Az étlapot alapvetően a marokkói konyha fogásai uralják, de az előételek között bőven találunk közel-keleti ihletésű, könnyedebb fogásokat is a meleg ételektől a salátákig. Emellett hűvös, őszi napokon igazán jóleshet egy fűszeres lencseleves vagy egy gazdag harira leves is. A marokkói konyha inkább a húsos főételekben erős, így többféle tagine közül is választhatunk. A mi kedvenceink a bárányos, illetve a csirkés verzió. A süveg alakú, mázas marokkói agyagedényben készült húsos ragu zöldségekkel egy igazi ízkavalkád. Érdemes a csirkés vagy marhás shawarmát is megkóstolni. A Jouri grillételekben is erős, és ha többféle ételt is megkóstolnánk, akkor válasszuk a 2 személyes grilltáljukat. Signature ételük a kebab iskander, amelyben a grillezett darált marhahúst remekül kiegészíti a joghurtos paradicsomszósz és fenyőmag, pitával és rizzsel kínálják.
Az ételeket marokkói borral vagy signature koktélokkal is kísérhetjük. Hétfőtől péntekig 12 és 15 óra között ebédmenüvel is készülnek.
Az étlapot itt éritek el, asztalt pedig itt foglalhattok.
Mindkét étterem céges vacsorák és rendezvények számára is ideális helyszínt biztosít, péntek és szombat esténként pedig élő zenével várják a vendégeket, amit megtaláltok a Facebook-oldalukon (Byblos és Jouri) is.
(Borítókép: Byblos)
Legyetek ott első városi piknikünkön!
Gyertek, és töltsünk el egy vidám napsütéses tavaszi napot együtt a városligeti fák lombjai között május 1-jén, ahol day-time piknik, workshopok, sok szuper food truck és dizájnvásár is vár mindenkit.
Ünnepeljük együtt a tavaszt, a találkozásokat és azt a pezsgést, amiért annyira szeretjük Budapestet!
hirdetés
