A város talán legszebb panorámája tárult azok elé, akik részt vettek szeptember 23-án a We Love Budapest első könyvének bemutatóján.

Első körben egy zárt körű bemutatón ismertettük legújabb szerelemgyerekünket, a közel 800 oldalas kötetet, egy csodás helyszínen. Hamarosan egy nyilvános sétát és könyvbemutatót is tartunk, amelyre ide kattintva vásárolhattok jegyet, addig is mutatjuk, milyen jó hangulatban telt a szeptember 23-i esemény.

Ahogy a helyszínen is elmondtuk,

itt az ideje, hogy a We Love Budapest print formájában is bekerüljön mindenki nappalijába.

Kezdésként egy rövid városi sétát tartottunk Morcsányi Elza vezetésével.

Majd a budai Várban lévő Hilton Budapest rooftopján, a White Raven Skybar tetőteraszán folytatódott az este, budapesti vonatkozású koktélok (mindenki kedvence a rebarbarás Hess András-koktél volt) és ízletes falatkák mellett.

Egy rövid beszélgetést is tartottunk a könyvről arról, hogyan és miért született.

Valamint levezényeltünk egy fővárossal kapcsolatos kvízt, mielőtt mindenki hazavihetett egy csomagot, amely tartalmazta a könyvet és egyéb meglepetéseket is.

Ahogy azt korábban már elmeséltük nektek:

Közel 15 éve azon dolgozunk, hogy felkutassuk, bemutassuk és szórakoztató módon a nagyközönség elé tárjuk Budapest ismert és ismeretlen értékeit, a múlt és a jelen kuriózumait. Ez a könyv az elmúlt évek gyűjtőmunkájának esszenciája, amely a szerkesztőségünk szemén keresztül mutatja be a főváros történetét. Újságíróink között akad tősgyökeres budapesti, vidéki kisvárosból vagy éppen faluból ideköltözött szerző is. Bár valamennyien más szűrőn keresztül látjuk a várost, mindannyiunkban közös, hogy olyan mély, megfoghatatlan kapcsolatot ápolunk Budapesttel, amelyet legkönnyebben ezzel a könyvvel tudunk átadni másoknak.

A színes grafikákkal, archív és mostani fotókkal illusztrált 23 – Nagy budapesti kerülethatározó egyszerre szól a budapestieknek és mindenki másnak, aki egy kicsit is érdeklődik nem csupán a főváros, de általában a magyar történelem, építészet és társadalomtörténet iránt. A könyv segítségével megismerhetjük a főváros kerületeinek titkait, megtudhatjuk, hol van Budapest mértani közepe, melyik mai külkerületek voltak a nagypolgárok és a korabeli hírességek kedvenc nyaralótelepei, ahogy azt is, hogy melyik pesti kerület érdemelte ki a „Pest Budája” címet. A könyvből kiderül, hogy a VII. kerület sokkal több mint turistaparadicsom, hogy az I. kerületben a Váron túl is van élet, ahogy a belső kerületeken túl is, így megtudhatjuk például, hogy miért érdemes felfedezni Rákosmentét, Cinkotát, Pesterzsébetet vagy Budafokot.

Nagyon köszönjük mindenkinek, aki ott volt!

Megjelent első bookazine-unk, ne maradj le róla!

Már 15 éve lélegzünk összhangban a fővárossal. Jubileumi kiadványunkban mindent megtalálsz, ami magazinunk és eddigi munkánk esszenciája. Gasztronómia, kultúra, városi legendák és Budapest arcai, interjúk, történetek és a legjobb helyek – úgy, ahogyan mi látjuk a fővárost.

Rendeld meg itt vagy keresd a nagyobb könyvesboltokban!

hirdetés

Címkék