Amilyen egyszerű, olyan jó a Principal′s Office részidős kávézó ötlete, amit a gasztronómiából már régebb óta ismert Tenner Benjámin és régi ismerőse, Homonnai Varga Bálint álmodott meg. A koncepció lényege, hogy már létező, meghatározó, saját közösséggel rendelkező egységekben tűnnek fel a kifejezetten izgalmas, eszpresszóalapú italok és a szolid reggelinek is beillő sütemények.

Win-win helyzet
A helyzettel mindenki nyer, hiszen a helyek szuper szolgáltatást kapnak egy olyan idősávban, amikor eddig zárva voltak, a kávézó jól bejáratott, a helyszínt ismerő közösséghez jut, a vendégek pedig finom reggelivel és egy jó kis napindítással lesznek gazdagabbak. A projektnek van egy kis afterozós vibe-ja, azzal a különbséggel, hogy úgy gyűjthetünk erőt a nap további részéhez, hogy valaki már rendet rakott helyettünk és elkészítette a kávénkat. Az ötlet a Takóban debütált egy pop-up eseménnyel, az első önálló egység a Cabrióban működik, az elmúlt hetekben pedig a Központban indult el a második, egy kicsit szélesebb, kísérletezőbb itallappal. A saját utazások inspirálta receptek alapján készült italok és ételek mellett hamarosan egyedi divatcikkek, például baseballsapkák is kiegészítik majd a kínálatot.
A két srác között jó szinergiák működnek: Benjámin hozta a gasztronómiai hátteret, Bálint pedig a startupépítésben szerzett pragmatizmust. Bár egy borzasztóan lelkes, laza, vintage cuccokba öltözött kreatív arcról van szó, Bálint közgazdászként pénzügyi és befektetési területen komoly tapasztalattal rendelkezik, így a személyes történetek és utazások során szerzett inspirációk olyan precíz üzleti tervben és jegyzetekben öltöttek testet, amilyenre még az Amerikai pszichóban is elégedetten csettintettek volna. Jó hír, hogy az összeszedettségtől a Principal′s Office cseppet sem veszített lendületéből, energiájából, és a menü is a srácok színes életéről mesél.

Olaszország és a West Coast
Bálint az alapötlethez Los Angelesben inspirálódott, aztán Firenzébe utazott, ahol egy helyi pékség-kávézóban, a Wild Buns Bakeryben ásta bele magát a kávékultúrába, amiben egy 75 éves olasz pörkölőüzem, a Mokaflor révén még mélyebbre merült. A srácok végül Firenzében és Chiantiban szívták együtt is magukba a mediterrán ízeket és életet, majd hazaautóztak Budapestre, ahol megszületett a végső koncepció, amit el is kezdtek megvalósítani.


Az italok alapja a tökéletes eszpresszó, még a hosszabb tételek is ebből indulnak el. Ehhez közepes pörkölésű, nem túl világos, klasszikusabb Rubiac kávét használnak, amely 60% természetes feldolgozású arabicából és 40% robustából áll. Ügyes kompromisszum a sötétebb pörkölésű, olaszos és a világosabb, gyümölcsösebb vonalat kedvelők között. A Rubiac kávék a Johann Jacobs House, vagyis a Jacobs kávékról ismert Jacobs család legfiatalabb generációjának vállalkozásán keresztül váltak hozzáférhetővé. A cégnél a gyökerekhez visszanyúlva, egy sokkal személyesebb, környezettudatosabb folyamat során születik meg a specialty kávé, amit itthon csak a Principal′s Office-nál kóstolhatunk meg. A tej egy kis frankfurti vállalkozástól érkezik, gazdag és sűrű zabtej, így azoknak sem lesz hiányérzetük, akik eddig tehéntej nélkül el sem tudták képzelni a feketéjüket.


Válogatott összetevők, újszerű megoldások
A kávék közül érdemes kiemelni az aerocanót (1300 Ft), ami az európai kávézás egyik mostohagyerekét, az americanót alkotja újra egy kicsit kifinomultabb, krémesebb, habosabb, könnyedebb formában. A matcha lattét (1950 Ft) a legmagasabb minőségű matchából készítik, ami Kiotó déli részéről, az Udzsi régióból származik, hagyományos módon kőtörőkövön őrlik, acélcsomagolásban, légmentesen lezárva érkezik, majd hűtik, így őrzi meg élénk színét, frissességét. Bálinték nagyobb mennyiséget vásároltak ebből a magas minőségű hozzávalóból, hiszen a jó matcha hamarosan hiánycikké válhat, mivel a gyártás hosszadalmas és precíz folyamata nehezen követi a növekvő keresletet.

Bár sokan gondolják úgy, hogy ízesített lattét inni olyan, mint unikornisra fogadni a lovin, mert az édes-krémes italokban nincs elég energia, a Principal′s Office-nál nagyon jól megtalálták ebben a műfajban a középutat. A lavender honey lattéhoz (1950 Ft) Bálint családjának birtokáról származó levendulából készül az olaj, a méz pedig fonyódi, de egyik íz sem vág hókon, csak egy kevéske nyári nyugalomként érezzük őket az italban. Bálint testvére Varga Melinda, a Créem kozmetikumok megálmodója, aki szintén a birtokon készülő, magas minőségű levendulaolajat használja bőrápolási termékeihez.


Az itallap harmadik részét a hasonlóan átgondolt nyári, jeges finomságok adják, ezeken felül pedig van pár nagyon finom, hasonló kreativitással készülő sütemény is, melyek egy része a Salt Bakeryből érkezik, egy része pedig saját recept alapján készül. Mi az utóbbiak közül próbáltunk ki két sütit. A banánkenyér (1300 Ft) puha volt, omlós, szinte krémes csokidarabokkal, a málnás Earl Grey teás minikuglóf (1375 Ft) pedig friss és gyümölcsös a liofilizált málnától, aminek az ízét nem nyomta el a teáé.


A Központnak önmagában is elég kreatív energiái vannak, amit egy kicsit még feltuningolt a Principal′s Office saját kreativitása, az eredmény pedig egy mindenki számára szuper napindítás lehet. Minden héten keddtől vasárnapig 9–16 óra között lehet ezt kipróbálni.
(Borítókép: Principal′s Office)