Az odafigyelés és a megbecsülés fontos pillérei az étteremnek, ahol mostantól a hallás- és a látássérültek mélyebben is átélhetik a Gundel-élményt. A felszolgálók megtanulták a vendégek számára legfontosabb 10 jelelési kommunikációt angol és magyar nyelven, illetve a látássérültek még színvonalasabb kiszolgálását segíti az ételek történetét bemutató, Braille-írásos étlap. Mindezek mellett az akadálymentes közlekedés is prioritást élvez az étterem területén.
A Gundel büszke rá, hogy olyan befogadó közösség alkotja a csapatát, amely nap mint nap azért dolgozik, hogy mindenki jól érezze magát náluk. Ezt a fogyatékkal élők felé is megnyilvánuló vendégszeretetet mutatja be a közelmúltban leforgatott kisfilm, amit A vizsga és a Post Mortem című alkotásokat is jegyző Bergendy Péter készített.
Magyary Jenő, a Gundel ügyvezető igazgatója megerősítette, hogy a vendégszeretet mellett a társadalmi felelősségvállalás és az érzékenység mindig része volt a Gundel alapeszményeinek, illetve meghatározta az itt dolgozók hozzáállását, ami most megmutatkozik a látás- és a hallássérült vendégek felé irányuló odafigyelésében is.