Jelzőlámpás gyalogátkelőhelyet létesítenek a Rákóczi úton, a Kazinczy utca és a Szentkirályi utca között. Ti hol látnátok a városban szívesen új zebrát?
Az Ibolya Espresso egy igazi retró kocsma a Ferenciek terén. A kalandos történetű Király Bazár aljában 1968-ban nyílt meg, de a háború előtt volt itt kegytárgybolt, illetve tejivóként és mediterrán kávézóként is működött.
A Fővárosi Állat- és Növénykert az egyik legrégebbi állatkert az egész világon, 1866-ban nyílt meg. Olyan ikonikus részei vannak, mint a Nagyszikla, a Pálmaház, a szecessziós Elefántház vagy a százéves körhinta. A patinás épületek legtöbbjét Kós Károlynak, a neves magyar art-nouveau építésznek köszönhetjük, és habár ezek is nagyon szépek, a fő látványosságok persze az állatok.
Az UNESCO világörökség részeként számontartott Parlament épületét sokan még akkor is felismerik, ha sosem jártak a városban. A pesti oldalon, a Kossuth Lajos téren álló remekművet Steindl Imre tervezte neogótikus stílusban.
A Művészetek Palotája számos építészeti díjat nyert 2005-ös megnyitása óta. Élvonalbeli design jellemzi, a káprázatos enteriőrhöz pedig egyszerű, időtlen kültér tartozik.
Budapesten a IX. kerületben található a Dandár Fürdő, pár percre a Boráros tértől, amely két gyógymedencével és egy merülőmedencével várja a regenerálódni vágyókat.
A Bambi Presszó a II. kerület értelmiségi főhadiszállása a Frankel Leó utcában. Már a 60-as évek óta üzemel, változatlan enteriőrrel, így hozva vissza a hamisítatlan presszóhangulatot.
A Liszt Ferenc Zeneakadémia világhírű konzervatórium és hangversenyterem, mi sem bizonyítja jobban, mint hogy 2019-ben beválasztották a világ legjobb művészeti felsőoktatási intézményei közé (a rangsort a brit Quacquarelli Symonds cég készítette).