július 3., 09:18
Az omnibuszok fénykora – Amikor fogalommá vált a tömegközlekedés
A társaskocsik, más néven omnibuszok a főváros tömegközlekedésének úttörői voltak, és közel száz évig meghatározó elemei az utcaképnek.
A társaskocsik, más néven omnibuszok a főváros tömegközlekedésének úttörői voltak, és közel száz évig meghatározó elemei az utcaképnek.
A kiállítóterem időszakosan és csoportosan, regisztráció után látogatható, márciusban és áprilisban ingyenesen.
Tudtátok? Magyarország majdnem utolsóként váltott jobb oldali közlekedésre az európai országok közül.
1931. március 29-én 30 ezer ember rohamozta meg a csepeli repteret, hogy saját szemével láthassa a Budapestre érkező különös repülő szerkezetet, a Graf Zeppelint.
Törley a város egyik első kocsiját vezette, áldozata pedig nem számított rá, hogy ilyen gyorsan is közeledhet egy jármű.
1887. november 28-án készült el a főváros első villamosvonala, amely a Nyugati pályaudvar és a Király utca között haladt. Képgalériával köszönjük meg a járművek több mint százéves munkáját.
Így közlekedtünk egykor! címmel a 150 éves Budapest közlekedéstörténetéről szóló tárlat tekinthető meg április 17-től május 15-ig a BKV két M2-es metrószerelvényén.
Két évtizeddel Budapest alapítása után, egy dinamikusan fejlődő világvárosban indult világhódító útjára. Noha csak alig 4 km-es vonalon járt, a mai napig mérföldkőnek számít a közlekedés történetében.