Jön a Róma–Budapest kiállítás, ahol többek között Csontváry-, Aba-Novák- és Gulácsy-festményeket nézhetünk öt héten át ingyen a Virág Judit Galériában.
40 éve majdnem örökre elveszett a nagyközönség számára Raffaello Esterházy Madonnája, de Tintoretto- és Giorgione-alkotásoknak is lába kélt a Szépművészeti Múzeumból.
Záporok, zivatarok alatt vagy két teraszozás között ugorjunk be valamelyik galériába vagy múzeumba, mert jobbnál jobb kiállítások várnak ránk a tavasz második felében is.
Megbabonázott minket az a színorgia, ami Csontváry festményeit jellemzi, és alig akartunk eljönni az életművét bemutató tárlatról. A Szépművészeti Múzeum Csontváry 170 kiállításán jártunk.
A krétai–spanyol mestertől származó, Gonzaga Szent Alajos képmása című festmény a MOL-Új Európa Alapítványnak köszönhetően került a múzeumba hosszú letétre.
A Vaszary. Az ismeretlen ismerős című tárlat 24 eddig teljesen ismeretlen művet mutat be a látogatóknak, a színes virágcsendéletektől a Salome-történeteken át a tengerparti jelenetekig.
Mára a józsefvárosi Illés utca két álomszép tűzfalfestménnyel lett gazdagabb, a festmények pedig 6-6 nap alatt készültek el a rekkenő hőségben a város közepén.
Henri Matisse az egyik legsokszínűbb művész, nemcsak festészettel foglalkozott, de grafikákat, könyvillusztrációkat, szobrokat és papírkivágásokat is készített.
Hosszú perceket álltunk egy-egy Bosch-festmény előtt, a Gyönyörök kertje katarzist váltott ki belőlünk, a Túlvilági látomásokat ábrázoló táblaképekhez pedig többször is visszamentünk.