A Kis Dreher Söröző egy kedves kis kocsma, ahol sok jó ember elfér, eltekintve a méretétől. A Fő tér melletti Harrer Pál utcában található helyre télen-nyáron ellátogathatunk!
A Művház abban különbözik egy átlagos kávézótól, hogy itt a gasztronómia és a kultúra egyforma hangsúlyt kap, így ha mindkettő fontos számunkra, akkor biztosan szeretni fogjuk a helyet.
A környék igazi teresedése a II. világháború előtt kezdődött el, amikor belevágtak az Árpád híd megépítésébe, és 1950-ben fejeződött be, amikor átadták a hidat. Bár ma már a területet térnek nevezzük, de valahogy mégsem ez jut az eszünkbe róla.
Ha egy kulináris kalandozásra vágyunk, ahol a mediterrán és a magyar ízek találkoznak, az AGOS Budapestben a helyünk! Itt garantálják, hogy nemcsak megesszük az ételt, majd utána magunk mögött hagyjuk azt, hanem hazáig, sőt azon túl is magunkkal vihetjük, hiszen egy igazán egyedi gasztroélménnyel gazdagodhatunk az étteremben.
A XI. kerületben, a Kopaszi-gát és a Mol-torony szomszédságában, az egyik új építésű ház aljában rejlik ez a beszédes nevű kis bringaműhely, ahova kávézni is betérhetünk.
A Margit-negyedben lévő Grinta Bike & Cafe egyszerre kávézó, showroom, bolt és szerviz, vagyis a profi országúti bringázás szerelmeseinek, művelőinek és rajongóinak fontos találkozási pontja és törzshelye is egyben.
Pünkösdfürdőtől nem messze, a gát magasságában találjuk, a Dunától kicsit beljebb, ezt az igazán békebeli szabadtéri helyet, ahol a kiváló hekk és sült hal elmulasztása vétek!
Ha hekk, akkor irány a Római! A romantikus környék vonzza a fővárosiakat, különösen nyáron, ha hekkről van szó, akkor megvan itt a kedvenc, méghozzá a Hekkmester!
A budafoki Duna-part azért lássuk be, hogy nem a legfrekventáltabb része Budapestnek, de mégis a Kompház az a vendéglátóhely, amiért megéri elcsípni a buszt a Móriczon.
Amikor beléptünk a Pékműhelytől néhány lépésre található üzlethelyiségbe, a Csoki Csáki, Málna Menő és Vanilin Monroe fantázianevek hallatán jót mosolyogtunk. A fent nevezett fagymókok egyébként a Mesterházy Ákos által tervezett matricákon köszönnek vissza.
A Zsiráf csapata a régi hagyományokat tiszteletben tartva felkarolta a Kosztolányi Dezső téren bezárt Tranzit nevű helyszínt, és Zsiráf Tranzitként újra megnyitotta 2024 júniusában. Az egykori távolságibusz-pályaudvar váróterméből kialakított tér így újra élettel telt meg.
1949 és 1956 között a Pasaréti tér közelében, az Orsó utcában élt Nagy Imre, ahol a tragikus sorsú miniszterelnök az utolsó, meghatározó éveit töltötte, és ennek állít emléket a ma már ebben a régi villaépületben működő Nagy Imre Emlékház.