Könnyed, nemzetközi fogások, kiemelt hangsúly a mentes ételeken, lenyűgöző kilátás a Lánchídra és egy régi kedvenc átalakulása valami egészen újjá. Megnyitott a Leo Bistro.
Fotó: Koncz Márton - We Love Budapest
Őfelsége bisztrója – megnyitott a város egyik legmenőbb rooftop bárjának párja, a Leo Bistro
A Clark Hotel éttermében az elmúlt években két kiváló helyet is nyitottakak – először a BeefBar-t, hatalmas steakjeivel, majd a Kiosk Budát polgári, magyaros fogásaival. Miután azonban a hotelhez tartozó étterem és rooftop bár tulajdonosi köre is változott, a nyáron megnyílt Leo Rooftop után a Bistróban is teljes átalakulás történt – új koncepcióval, étlappal és személyzettel.
Fotó: Koncz Márton - We Love Budapest
A nyáron nyitott Leo Rooftop esetében megírtuk, hogy bárhoz illő módon a fókusz az italokon van, míg az ételek egy kiegészítő szerepet játszanak, aminél az volt a cél, hogy a különböző izgalmas kotélok és magas kategóriás párlatok mellé egyszerű, de kiváló minőségű bar foodot kapunk. A fenti részleg most épp a téliesítésen megy keresztül, így két hétig nélkülöznünk kell a körpanorámás kilátást, viszont megnyitott a lenti részleg, a Leo Bistro, amivel addig is vigasztalódhatunk.
Mivel bisztró, itt értelemszerűen az ételek kaptak hangsúlyt, az alkoholkínálat inkább a klasszikus, old fashioned vonalat viszi majd. A vezetőség nem titkolt célja, hogy a két brand erősítse egymást, és a bár-bisztró kombinációval minden igényt lefedjenek.
Fotó: Koncz Márton - We Love Budapest
A két egység konyháinak Varga Roland az executive séfje, ő felel azért, hogy fent a könnyed barfoodok, lent pedig a kényelmes vacsorák kapják a főszerepet. Az étlapon sokféle fogás megtalálható, de nincs kiemelve sem a magyar, sem a nemzetközi konyha. A cél az volt, hogy jól kombinálható comfort foodokat tartalmazó étlapot kapjunk, amelyen megfér egymás mellett az ázsiai, az olasz és a magyar konyha. A melegítő, házias, laktató ételek összegyűjtése mellett fontos szegmens volt az étlap összeállításakor, hogy minél többféleképpen lehessen variálni a köreteket, és hogy az átlagosnál több mentes verzió is legyen.
Fotó: Koncz Márton - We Love Budapest
Ez nem azt jelenti, hogy gluténmentes pékárukkal és laktózmentes desszertekkel lenne teletűzdelve az étlap, sokkal inkább azt, hogy könnyedén tudunk olyan fogást választani, ami alapból nem tartalmazza a leggyakoribb allergéneket. Az étlap egyébként bisztrós, egyáltalán nem hosszú, de még így is izgalmas menüsort tudunk összeállítani magunknak. Az étterem csak vacsoraidőben lesz nyitva, ha a rooftop téliesítése befejeződik, addig azonban már délután betérhetünk.
Fotó: Koncz Márton - We Love Budapest
Az étlapról elsőként a gombaerőlevest (2600 Ft) próbáltuk. Ázsiai fúziós, sötéten áttetsző húsmentes, de kifejezetten erőteljes levest kaptunk, fermentált tofuval, pak choy-jal, soba tésztával, illatos gombákkal, újhagymával. Hideg időben, ami a hatást illeti, biztosan nem marad el a húsossal készült ázsiai rokonlevesektől.
Gombaerőleves
Fotó: Koncz Márton - We Love Budapest
A citrusos pisztráng (3700 Ft) egy rendkívül könnyed darab, ránézésre nyáron is ideális lenne, az összetevők miatt mégis igazi őszi hangulatú saláta lesz belőle: a citrusos öntet, a burgonya és a füstölt pisztráng mellett a torma és az édeskömény gondoskodik erről.
Citrusos pisztráng
Fotó: Koncz Márton - We Love Budapest
A nizzai saláta (4900 Ft) újra van gondolva, a szokásos tonhaldarabok helyett vékonyra vágott vöröstonhalsteak falatkákat kapunk zöldsalátával, zöldbabbal, olajbogyóval és lágy buggyantott tojással. Nagyon korrekt darab, plusz pirospont azért, hogy egy alapvetően nem a legismertebb és legtrendibb salátát tették fel az étlapra, hanem lefújták a port egy méltatlanul elfelejtett régi kedvencről. Ha erre esik a választásunk, és nem a legnagyobb diéta kellős közepén vagyunk, azért egy kisebb előételt kérjünk előtte!
Nizzai saláta
Fotó: Koncz Márton - We Love Budapest
A rakott padlizsánt (4400 Ft) nyilvánvalóan az olasz konyha adta kölcsön, mégse a mediterrán világ jut róla eszünkbe, hanem egy ronda, nyálas, novemberi ködös nap, amit ez a fogás ment meg. A sült padlizsános, paradicsomos rétegek között rengeteg sajt bújik meg, bugyogva érkezik a Josperből, és instant átmelegít. A tetején lévő pirított fenyőmag kis kontrasztot ad, hogy legyen mit roppantani az alapvetően szájban szétmálló fogás fogyasztása közben.
Rakott padlizsán
Fotó: Koncz Márton - We Love Budapest
A főételek közül signature fogásnak a rántott csirkét (3600 Ft) szánták a konyhán. A tanyasi csirkéből készült együttes – alsó- és felsőcomb, valamint mell – tulajdonképpen kitesz egy kisebb méretű fél csirkét, amit keményítővel kevert panko morzsába bundáznak az extra roppanósság jegyében. A húson érezni, hogy nem nagyüzemi állattartásból érkezik, nagyon omlós, és tényleg nagyon roppanós a kabátja.
Rántott csirke sült fokhagymás burgonyapürével
Fotó: Koncz Márton - We Love Budapest
A desszertfronton a madártejre (2450 Ft) adtuk le a voksunkat – laza, vaníliás, karamellcsíkokkal gazdagított, nosztalgikus fogást kaptunk nagyon ízléses tálalásban, jégágyon. Ha igazán ki akarjuk hozni az ízeit, nyugodtan kérjünk mellé egy Dos Maderas 5+5-öt, különösen ha elkezd igazán hűvösre fordulni az idő.
Madártej
Fotó: Koncz Márton - We Love Budapest
A Leo Bistro kétség kívül nem a város legolcsóbb helye, de exkluzív környezetével, különlegesen kedves kiszolgálásával, gazdag ízű, kényelmes comfort foodjaival és hagyományos, de prémium italválasztékával biztosan sokak kedvence lesz.