Július elején hirdetett pályázatot a Színes Város Csoport és a Menhely Alapítvány azzal a céllal, hogy otthontalan művészek mutassák be, mit gondolnak ők maguk az elfogadásról. Lehetett dallal, verssel, grafikával vagy novellával is pályázni, a győztes pályamunkát egy belvárosi tűzfalra festik fel. Az Elfogadás Fala projekt a Norvég Civil Támogatási Alap pályázati támogatásából valósult meg.
A pályázatokat szakmai zsűri (Pálfi György László, a MOME egyetemi docense, Kepe Róbert, a Fedél Nélkül felelős szerkesztője, NádudvariNoémi, a Színes Város Csoport kurátora, TakácsAttila, egy hajléktalanságot megtapasztalt rádiós műsorvezető, dr. Kalota Ágnes, az Elfogadás Fala projektvezetője) bírálta el, és megosztva ítélte oda a fődíjat Székely Attila „Bontsuk le az előítéletek falát" című grafikájának, valamint BaranyeczJánosBranyó „Fal firka” című versének.
A tűzfalra kerülő alkotás tervezését és kivitelezését is közösen végezték a nyertes hajléktalan művészek és a tűzfalfestő szervezet által felkért alkotók.
„Kétéves álmunk vált valóra az Elfogadás Fala megvalósításával – mondta dr. Kalota Ágnes projektvezető a Színes Város képviseletében. – Két éve szeretnénk ugyanis olyan projektet csinálni, ahol a köztéri művészet eszközeivel, tűzfalfestéssel reagálunk egy társadalmi problémára. Az álom megvalósítására a Norvég Civil Támogatási Alap pályázati támogatása teremtett lehetőséget. Az Elfogadás Falát ugyanakkor az érintettek bevonásával szerettük volna létrehozni úgy, hogy a műalkotás egyben az érintettek önkifejezése is legyen. Alapvető szándék volt, hogy minél kevesebbet változtassunk az eredeti pályamunkákon, hiszen ez nem profi falfestőknek kiírt pályázat volt, ennek megfelelően szerettük volna meghagyni a rajzok eredetiségét."A nyertes pályázatokon túl – amelyek immár tűzfalméretben láthatóak a Kürtutcában – az összes beadott pályázatot meg lehet tekinteni a Mika Tivadar Mulatóban nyílt kiállításon, mely két hónapig látogatható.