november 2., 11:06
A főváros múltja nagyító alatt – Az Ismeretlen Budapestek című könyv
A Hatos Pál történész szerkesztésében megjelent kötet Budapest 150 éves múltjából pár kevésbé ismert, de annál izgalmasabb epizódot mesél el.
A Hatos Pál történész szerkesztésében megjelent kötet Budapest 150 éves múltjából pár kevésbé ismert, de annál izgalmasabb epizódot mesél el.
Interjúsorozatunk legújabb részében a fiatalok után egy velünk élő klasszikust és legendát, a Kaláka együttes tagját, Gryllus Dánielt kérdeztük.
Interjúsorozatunkban ismert embereket kérdezünk meg arról, hogy milyen a viszonyuk Budapesthez, mit szeretnek benne, melyek a kedvenc helyeik. Viszkok Fruzsi az ötödik alanyunk.
Budapest leghosszabb sugárútja, a 15,6 kilométer hosszú Üllői út mentén sétálunk végig az elkövetkező hetekben, több szakaszban. Első körben a Kálvin tértől a Nagykörútig jutunk el.
Csillogó kávéházak, zajos szerkesztőségek, pesti legénylakások és budai idill sötét titkokkal: bejártuk Kosztolányi Dezső Budapestjét.
A tehetség hatalmas érték, amit fel kell ismerni és kaput kell nyitni előtte. Mert a tehetség egy komplex tulajdonságcsoport. Része az a fajta attitűd, ami miatt nyitottan és érzékenyen lehet viszonyulni helyzetekhez, és ami talán az egyik legfontosabb: része a különleges idegrendszer is. Alapvető kérdés, hogy Nero tehetséges költő, tehetséges uralkodó-e. Vannak helyzetek, mikor környezete azt állítja róla, hogy az, s van olyan is, mikor ennek a szöges ellentétét. De akkor mi az igazság? Nincs igazság. Azaz, annyi igazság van, ahány ember van. Mindegyiknek igazsága van. Ebből a sok igazságból meg lehet alkotni egy csillogó, hideg, okos, márványszerű hazugságot, melyet az emberek igazságnak neveznek…
Ady, Babits és Kosztolányi a mai napig a legtöbbet emlegetett szerzőink közé tartoznak, így hát nem hiányozhatnak az irodalmi kalandozásainkból sem.