július 17., 16:08
Rejtett belső kert nyílt a Szépművészeti Múzeumban, ahol megpihenhetünk két kiállítás között
Rendhagyó állandó kiállítás nyílt a Szépművészeti Múzeum Ión udvarán, amely kivételesen nem műtárgyakat mutat be.
Rendhagyó állandó kiállítás nyílt a Szépművészeti Múzeum Ión udvarán, amely kivételesen nem műtárgyakat mutat be.
Az Égig Érő Fű pályázatot idén is kiírták, így több társasháznak adódik a lehetőség az udvarszépítésre. A pályázatot 2024. március 4-ig kell beadni.
Ha szerencsénk van, és a zárt ajtók megnyílnak előttünk, akkor mesebeli és vadregényesen benőtt udvarokat fedezhetünk fel.
Gyakran elhaladunk a titkos ajtók mellett, de nem is gondolnánk, mit rejtenek. Elmúlt korokba, titokzatos udvarokba és különleges világokba nyerhetünk betekintést, ha átlépünk a küszöbükön.
A Kultudvar program a Lakáskoncert.hu és a Margit-negyed projekt együttműködésével valósul meg és a környék szép, régi, felújításra szoruló házaira fókuszál.
A város utcáit járva valószínűleg nem gondolunk arra, hogy egy-egy bérház kapuja mögött nemcsak titkos történetek, de az aszfaltsivatagban oázisként megbújó kertek is vannak.
A Májusfa Projekt megálmodói arra biztatják a fővárosi lakóközösségeket, hogy május 1-jére díszítsenek májusfákat a bérházak udvarain.
Kőfallal, kerítéssel vagy épületekkel körülfogott kis tereken, belső udvarokon vagy keskeny utcákon át megközelíthető, felfedezésre csábító helyek. Megmutatjuk kedvenc látogatható titkos zugainkat.
A Virág Benedek Ház kockakővel burkolt udvara a százéves diófával, az egykori barokk rendház és a klasszicista épületek a Tabán régi hangulatát őrzik.
Nem gondoltuk volna, hogy a kis ház kapualja egy titkos oázisba vezet, ahol még gránátalmafát is találunk, a több száz éves pincében pedig még az eredeti falépcsők is megvannak.
A régi társasházak megkerülhetetlen részei Budapestnek, hiszen nemcsak az elmúlt századok építészetéről tanúskodnak, hanem többgenerációnyi városlakó elfeledett történeteit is őrzik.