1/6
Petőfi ut
Magyarországon Petőfiről nevezték el a legtöbb utcát, összesen 2800-at. Ha hosszában egymás mögé helyeznénk ezeket, egészen az Atlanti-óceánig sétálhatnánk a gigantikus Petőfi sugárúton. A Pictoral Collective dokumentarista fotós kollektíva 9 tagja (köztük Hirling Bálint fotós kollégánk) bejárta a közel 3000 helyszínt, és lefotózta a Petőfi utcák népét, az ebből készült kiállítást október elejéig nézhetjük meg a Capa Központban. A képek segítségével nagyon árnyalt és részletes kép bontakozik ki arról a társadalomról, amelyben élünk, a különbségek keresése helyett pedig felfedezhetjük azt a közös kulturális bázist, amely összeköt bennünket.
3/6
Költő lenni
A Károlyi-palotában az évforduló alkalmából nyílt kiállítás egész délutánra szóló, átfogó élményt kínál. A tárlat fókusza nem az életrajzi adatokon van, hanem a szövegeken, amelyek segítségével valóban nagyon komplex és interaktív utazásra indulhatunk a költő életében. Az eredeti kéziratoktól kezdve Petőfi pénztárcáján át a reformkor képzőművészeti alkotásaiig és a multimédiás tartalmakig mindent megtalálunk a tárlaton, a sokarcú bemutatás segítségével pedig kicsit talán ahhoz is közelebb férkőzhetünk, hogyan lett Petőfi kultikus alak, megismerhetjük a költő eleven, szellemes, szenvedélyes és a jó ügyek iránt elkötelezett személyiségét.
6/6
Kami Kisvendég
Noha Fülepi Kálmán kevéssé hasonlít a lánglelkű forradalmárra, nem árt, ha tudjuk, hogy ha kisvendéglőjébe látogatunk, akkor Petőfi rokonánál ebédelünk. A Kami Kisvendéglője tulajdonos-séfjének szépapja ugyanis a költő anyai nagybátyja, akinek egyébként szintén volt egy vendéglője, Kerepesen. A finom ízek szeretete, úgy tűnik, öröklődik a családban, hiszen a szépapa, Hruz Ádám ételei olyan híresek voltak, hogy a korabeli pletykák szerint vendéglőjében Erzsébet királyné, sőt néha napján még Ferenc József is megfordult. A jelenlegi tulajdonos pedig méltó ezekhez a hagyományokhoz, korábbi interjúnkban beszámolt már nekünk munkásságáról.