A GreenGo a városi közösségi közlekedés egyik üde zöld színfoltja, hiszen használatával nemcsak könnyen és gyorsan juthatunk el egyik helyről a másikra, de a flotta kizárólag elektromos autókkal üzemel, így fenntartható alternatívája a városi közlekedésnek. Sokan nem tudják, de GreenGoval akár a városon kívül is furikázhatunk, és számos Budapest-közeli kirándulóhelyet, piacot, strandot és látványosságot kereshetünk fel segítségével. Ezeken a helyszíneken ráadásul kedvezményes parkolási zónákat alakítottak ki a normál parkolási díj töredékéért, így az autó meg is vár bennünket, ameddig mi lazítunk.
Ha a vadregényes Duna-part helyett inkább egy jobban kiépített, ugyanakkor természetközeli strandot keresünk, akkor irány a Taksony közelében található Rukkel-tó, ahol komplett csúszdapark, vízi vidámpark, wakeboardpálya és ugrótornyok várnak ránk. Ráadásul csónakot, vízibiciklit és kajakot is kölcsönözhetünk, így akár baráti társasággal is tökéletes a program. Mindkét strand mellett ott figyenek a GreenGo kedvezményes parkoló zónái.
Zöld tipp strandoláshoz:
A strandolás közben rengeteg hulladékot termelünk, gondoljunk csak a büfékben kapott eldobható műanyag poharakra, tányérokra, evőeszközökre. Így ha tehetjük, vigyünk saját kulacsot és piknikfelszerelést, de ha mégse tudunk ellenállni a büfében egy hideg üdítőnek, akkor mindenképp szívószál nélkül kérjük az italunkat.
Ha kisebb léptékű piacot keresünk, akkor a Budaörsi Gazdapiacon jó helyen járunk. Noha csak szombatonként van nyitva, ám így minden adott, hogy egy hétvégi kirándulás előtt beugorjunk és feltankoljunk a legfinomabb termelői árukból. A piac civil kezdeményezésre alakult, és itt valóban csak olyan termelők árusítanak, akik nagy odafigyeléssel, saját maguk termesztik áruikat. Ez a piac igazi közösségi tér, a környék lakosaitól kezdve a kirándulókon át a Michelin-csillagos éttermekig sokan keresik fel a piacot. Ha már idáig gurultunk a GreenGoval, akkor beugorhatunk a budaörsi csomagolásmentes boltba, a Grammba, aztán felfedezhetjük a budaörsi Kő-hegyet.
Zöld tipp piacozáshoz:
Ha piacra megyünk, akkor is sokat tehetünk környezetünkért, hiszen a bevásárlás során rengeteg hulladék keletkezhet, ha nem figyelünk oda. A nejlonszatyrok helyett vigyünk saját zsákokat a zöldségeknek, gyümölcsöknek, pékáruknak, a kimérős tejtermékeket pedig kérhetjük saját dobozba vagy palackba. Műanyag zacskók helyett vigyünk kosarat, vagy hasznosítsunk újra egy nagyobb IKEA-s zsákot, melybe remekül belefér a sok friss portéka.
A pesti oldal mellett Budán is ajánlunk egy remek kirándulóhelyet, a hűvösvölgyi Nagyrétnél kevesebb jobb hely van, ha olyan városközeli piknikezőszpotot keresünk, ahol nincs nagy zsúfoltság. A területet idén újították fel, így már egy szuper játszótér és fitneszpark is vár ránk a háromhektáros kirándulóhelyen. A környéken a parkolás pedig a GreenGo kedvezményes zónában nagyon kedvező áron megoldható.
Zöld tipp piknikezéshez:
Ha szabadtéri piknikezést tervezünk, akkor próbáljunk meg hulladékmentesen, újrahasznosítható anyagokba csomagolni a piknik hozzávalóit, de mindenképp gondoljunk arra, hogy a keletkező szemetet miben fogjuk elvinni. Érdemes szemeteszacskókkal készülni – ha tehetjük, a lebomló fajtát válasszuk –, és válogassuk szelektíven a hulladékot.
Szintén a Pilisben, Pilisborosjenőn találjuk a Kevélyhegyi tanösvényt, mely 10 km hosszan kanyarog az erdőben, a séta a falu határában található Szent Vendel-emlékműtől indul, és olyan izgalmas helyeket érint, mint a Szódás- és a Mackó-barlang, a Nagy-Kevély panorámás csúcsa és az ezüsthegyi bánya.
Zöld tipp kiránduláshoz:
Ha az erdőben járunk, akkor nehezen fogjuk elkerülni a szúnyogokat, kullancsokat, ám a kémiai rovarriasztó szerek helyett érdemes környezetbarát alternatívákat választani. Először is viseljünk megfelelően takaró ruházatot, másfelől válasszunk bió riasztószereket, a szúnyogokat pedig akár a citromos illóolaj is elűzi.
A környezettudatosság jegyében papírtasakokba gyűjthetjük a virágokat, és ne felejtsük otthon a metszőollót sem. Ha ez mégis kimaradna, a helyszínen is kölcsönözhetünk. Az idei szezon június 23-án indult, és július 4-ig mindennap 9 és 20 óra között kereshetjük fel a virágos mezőt.
Zöld tipp levendulaszedéshez:
A szedd magad programok ideálisak az egész család számára, egy-egy ilyen alkalommal rengeteget taníthatunk a fiatalabbaknak a környezetről. Elmesélhetjük nekik, hogy miért alapvető feladatunk megóvni a természetet, miért fontosak a méhek, és hogy mennyi mindent készíthetünk házilag is, a saját magunk szedte termékekből. Ha pedig GreenGoval megyünk, mesélhetünk az elektromos autókról, és hogy magunk is sokat tehetünk a zöld közlekedésért.
Ha kedvet kaptál a GreenGozáshoz, keresd fel honlapjukat, ahol nem csak a kedvezményekről, de a legfrissebb aktualitásokról és a kedvezményes parkolózónákról is bővebb információt kaphatsz. Ha többnapos túrát tervezel, akkor is mehetsz a flotta autóival, ugyanis június végétől megújult a napidíjas szolgáltatásuk, mindezzel kedvezményes, fix áron kalandozhatsz az országban.