INOTA 2024-ben nem tűnik el. A csapat koncepcióját tovább gördítve idén nemcsak egy, de rögtön több aktivitással is készül tavasz elejétől a nyár végéig. Így a tavalyi fesztivál pillanatok alatt telt házassá vált fellépőjével, a mindig megújuló Max Cooper visszatérésével robbantanak, bár az erőmű helyett most a fővárosiak számára egy könnyebben elérhető helyszínen, a Magyar Zene Háza illusztris nagytermében. 

Cooper, miközben alkotói kezdetei során a helyi technóklubban rezidenskedett, az informatika, a biológia és a big data metszéspontjában kutatta a rendszerszintű összefüggéseket, majd szerzett doktorátusi fokozatot – egészen pontosan a génszabályozó hálózatok evolúciójának modellezésére szakosodott. Nem is csoda, hogy zenei dolgozatai – amik az egyértelműbb tánczenék felől az évek során az egyre absztraháltabb formák felé indultak el, az ünnepélyes dallamokat azonban mindvégig vezérlángként őrizve – gyakran az emberiségnek a világban elfoglalt helyéről mesélnek. Legutóbbi albumához, a 2022-es Unspoken Wordshöz lebilincselő 3D vizuális műsort is rendelt: aki ott volt az első INOTA Fesztiválon, annak azért kell újra-, aki pedig nem, annak azért érdemes először megnéznie az előadást, ami egyszerre több síkban látja el a szemlélőt vizuális táplálékkal.

Hazai supportként az INOTA Fesztivál vizuális- és fényművészei kurátorának és társszervezőjének, Besnyő Dánielnek, valamint a generatív vetítéseket, animációkat és audio anyagokat készítő Kiss Patriknak a CLOUDHITECTS nevű projektje melegíti be a terepet: a performansz során Magyarország nagyszerű épületei alakulnak át virtuális pontfelhő-architektúrákká, az utazás során megfolyva, bomolva és egymásba morfolódva. A zenei oldal ugyanazt az ambivalens érzést igyekszik megragadni, mint amit a pontfelhők látványa okoz: klasszikus hangszerek nosztalgikus textúrái torkollnak kortárs elektronikába.

(Artwork: Ultrabianka)

Címkék