Korábban készítettünk egy hagyományos kakaóscsiga-válogatást, ám a Cinnahavenben nem a klasszikus péksüteményt öntötték új formába. Amit itt kóstolhatunk, az leginkább a darázsfészekre hasonlító, kelt tésztás változat, ami ugyanilyen remek, sőt maga a fahéjba göngyölt hedonizmus.

A kicsike boltot már messziről körbelengi az édeskés illat, megérkezve pedig a csupa üveg felületen át krémekkel és itt-ott gyümölcsökkel fedve csábítgatnak a tölteléktől ragadós tekercsek. Az üzlethelyiség nem túl nagy, de ízléses, legszebb díszei pedig a helyben, a szemünk előtt készülő tekercsek, a bent illatozó tepsiket szemlélve ember legyen a talpán, aki meg tud állni egyetlen darabnál, és nem akarja kipróbálni az összeset.
A csigákig vezető út
A vállalkozás tulajdonosa Erdélyi Nóra, aki már 12-13 éves kora óta önállóan próbálja ki a legkülönbözőbb recepteket, egy életmódváltás után pedig arra is rájött, hogy nagyon élvezi, ha ajándékba, szeretteinek készíthet édességeket. A fiatal lány sokáig kézilabdázott, a Fradiban játszott, majd az MTK NB I.-es keretében is szerepelt, innen hozta magával a csapat és a csapatmunka szeretetét, emiatt is szeretett volna saját vállalkozást. Egy adott ponton azonban úgy érezte, hogy a sport már nem azt jelenti számára, amit korábban, ezután sokáig kereste az útját, óvodapedagógusnak tanult az ELTE-n, aztán magába szívta a vendéglátás világa, így végül ebbe az irányba kezdett tapogatózni. Valami újdonságot keresett, amikor amerikai és bécsi oldalakat követve a neten meglátta a fahéjascsigázó ötletét, decemberben pedig bele is vágott egy saját üzlet megvalósításába. Addigra volt már kipróbált receptje, amit továbbfejleszthetett.


A csiga mint monofood
Bár a takarosan egymásba kapcsolódó, foszlós csigák eddig is kaphatók voltak Budapesten, olyan még nem volt, hogy egy vállalkozás monofoodként, kizárólag erre a finomságra építsen. Ennek az édességnek a lényege szerintünk a frissesség, és bár akkor sem járunk rosszul, ha csinos dobozokban, elvitelre kérjük a csigákat, a legnagyobb élmény kétségtelenül az, ha a vásárlás után nem sokkal, még langyosan fogyasztjuk el a finomságot, amihez a Cinnahavenben nagyon tisztességes, világos pörkölésű Goosebumps kávét kapunk.



A csigák egységesen 1900 Ft-ba (most 1800 Ft a bevezető ár) kerülnek, és összesen hétfélét találunk az étlapon. A jövőben pedig újabb típusokkal bővül majd a kínálat, hamarosan lesznek különböző mentes opciók is. Mivel a helyen folyamatos a pörgés, és egymás után, frissen sülnek a sütik, elképzelhető, hogy egy-egy változatból éppen nem tudunk vásárolni, de ettől nem kell különösebben elkeseredni, inkább próbáljuk ki, ami éppen kapható!


Ottjártunkkor a pisztáciás és az epres rollt kóstoltuk, de egészen biztosan vissza fogunk menni a dulce de lechésért. Mit lehet tenni, ha az ember karamellfüggő, ugye? A pisztáciás tekercs volt az édesebb, itt a fahéjas csigán pisztáciakrémes-krémsajtos máz, fehér csoki és pisztáciadarabok teszik egészen hedonistává az összhatást. Az epres változaton friss gyümölcs, némi lekvár és krémsajt kínált könnyű és édes élvezetet. Az alaptészta minden esetben rendkívül könnyű, friss, langyos és extrán foszlós volt.


Az üzletet a forgalmas Blaha Lujza tér közelében találjuk, de a város szürkesége és forgalma egészen távolinak fog tűnni, miközben toljuk magunkba ezeket a nemcsak csoda szép, hanem nagyon finom fahéjas csigákat. A távolabbi tervek között pedig terjeszkedés és esetleg egy külföldi üzlet nyitása is szerepel, így lehet, hogy hamarosan egyre több helyen találkozhatunk a Cinnahaven házias ízű, finom csigáival.
Tekercs és kávé együtt: 2800 Ft-tól
ELÉRHETŐSÉGEK
Cinnahaven
(Borítókép: Szabó Gábor – We Love Budapest)