A rajzokat készítő Várnagy Emma kérdésünkre elmondta, hogy sorozatban gondolkodva csak a Covid óta rajzol, amikor azzal töltötte a bezártságot, hogy lerajzolta a szobanövényeit. Csak rózsaszín-piros árnyalatú ceruzakészletet kapott, így az összes növény ezekkel készült. Színek tekintetében meg is maradt a visszafogott vonalon, most sem használ mást, csak kék, zöld és szürke árnyalatokat.
A drawntoplaceshez a technikai ihletet egy grafikus barátjától kapta, aki arról mesélt neki, hogy egy ideje szereti a „dolgok tömegét” szövegkiemelővel felvázolni, így Emma is kipróbálta a módszert. Először csak skicceket készített, miközben várakozott például egy találkozó előtt, de annyira megtetszett neki, hogy később már szándékosan hamarabb érkezett meg a különböző helyekre, hogy legyen ideje lerajzolni őket.
Az első 10-12 rajz után elindította az Instagram-oldalt, és elkezdte megmutatni a pultosoknak, és sok pozitív visszajelzést kapott, sőt volt, aki vásárolt belőle printet, de hamarosan képeslap is készül néhány alkotásból.
Emma rajzai először azért fogtak meg minket, mert a helyek esszenciáját ragadják meg, nem céljuk a realizmus, mégis szinte rögtön beugrik róluk az adott kávézó vagy reggeliző. Éppen úgy, ahogy a fejünkben élnek: nem emlékszünk minden egyes részletre pontosan, de egy-egy jellegzetesség alapján máris fel tudunk idézni néhány kedves pillanatot.
Nem utolsósorban arra is felfigyeltünk, hogy gyakorlatilag kivétel nélkül olyan helyekről készülnek a rajzok, melyeket mi is nagyon kedvelünk. A teljesség igénye nélkül ilyen például a Cintányéros, a Fekete Kutya, a Jedermann, a Kis Lumen, a Csiga, a Gólya, a Bem mozi vagy a The Garden Café is.
Emma elmesélte, hogy szimplán azokat a helyeket rajzolja le, melyeket szeret, de ajánlások és a We Love Budapest adatbázisa alapján is válogat. Minden poszthoz ír egy rövid ajánlót is, így létrehozva egy valóban egyedi guide-ot, amelyre személyes rajznaplóként is tekint.
A budapesti helyek mellett felbukkannak például bécsi, valamint szegedi kávézók is, de a holland Utrechtet is szeretné később végigrajzolni, melyet második otthonaként emleget.
(Borítókép: Várnagy Emma)