A 2013-as Budapesti Tavaszi Fesztivál második hétvégéjének programját a húsvéti ünnepek szellemében alakították ki a szervezők. Március 29-én a világhírű Collegium Vocale Gent Philippe Herreweghe vezényletével Johann Sebastian Bach Máté-passióját adja elő. Másnap, március 30-án az énekes, Christoph Prégardien karmesterként mutatkozik be a budapesti közönség előtt. A Bach-passiók világhíres evangélistája Oslo, Bécs, Varsó, Luxemburg, Amszterdam, Brüsszel, Bologna, Luzern és Párizs után érkezik Budapestre, hogy a „húsvéti fesztivál” egyik különösen izgalmasnak ígérkező koncertjét adja, Bach János-passiójátvezényli a Le Concert Lorrain és a Nederlands Kamerkoor élén. Március 31-én a fesztiválközönség egyik kedvence, Marc Minkowski vezényli saját együttesét, a Les Musiciens du Louvre – Grenoble zenekarát.
A néhány éve működő, bolognai székhelyű Orchestra Mozart rövid múltja dacára máris komoly elismerést vívott ki magának Európában. A Claudio Abbado művészeti irányításával dolgozó, fiatal muzsikusokból álló együttes március 27-én ad koncertet a Művészetek Palotájában. A pályafutását a régizene világában kezdő, az 1990-es évek végén berobbanó nagyszerű francia szopránénekesnő, Patricia Petibon a Münchener Kammerorchester kíséretével ad áriaestet a Művészetek Palotájában április 1-jén. Ismét Budapestre látogat az amerikai hegedűklasszis, Joshua Bell, aki az Academy of St Martin in the Fields társaságában Bruch hegedűversenyét szólaltatja meg. A virtuózt karmesterként is láthatjuk, Beethoven és Mendelssohn egy-egy szimfóniáját vezényli majd április 4-én.
Fantasztikus látványt ígér a fesztivál egyik meglepetésprogramja, a Vörösmarty Mihály drámai költeménye alapján készülő Csongor és Tünde. Az április 7-i bemutatón Jankovics Marcell sugallatos animációi lélegzetelállító mozi-technikával elevenednek majd meg, a színpadképről a rendező-koreográfus Gemza Péter, az egyedi zenei válogatásról Kocsár Balázs gondoskodik. Klasszikus- és basszusgitár hangolódik egymásra Snétberger Ferenc és Richard Bona közös színpadi produkciója során.
A kameruni születésű Richard Bona a jazz igazi nagyjaival zenélt már együtt úgy, mint Pat Metheny, Joe Zawinul, Quincy Jones, Herbie Hancock, Chick Corea vagy Chaka Khan. A fantasztikus muzsikusok felsorolásából nem hiányozhat Snétberger Ferenc sem, a közös produkciót április 5-én láthatja a budapesti közönség.A mindig izgalmas táncprogramok sorát a legendás táncos, a kortárs flamenco egyik meghatározó alakja, Carmen Cortés nyitja március 22-én, de feledhetetlen élményeket ígér Klaus Obermaier Tavaszi áldozata és a Danish Dance Theatre Love Songs című produkciója is. A jövő színházi technológiáját előrevetítő Obermeier mű 2006-os linzi ősbemutatója óta babonázza a világ balett-közönségét, de nem kevésbé kultikus Tim Rushton és a dán együttes produkciója sem, Budapestre egy Washingtont, Bostont és New Yorkot érintő vendégjáték után érkeznek április 3-án.
Korunk egyik legnagyobb színházi zsenije, Peter Brook a Varázsfuvola megindítóan lényegretörő adaptációjával érkezik a fesztiválra. A párizsi Théȃtre des Bouffes du Nord „Egy varázsfuvola” névre hallgató világjáró előadása új távlatokat nyit az operajátszásban.
Rendhagyó városnézésnek is beillik a Budapest legjobb és legérdekesebb hangszereit érintő egész napos Orgonatúra programsororozat március 23-án, melyen nemcsak a kimeríthetetlen hangszínek, hanem a különleges „szerepek” is meglepetést kelthetnek az érdeklődőknek. A film- és orgonarajongók számára kihagyhatatlan eseménynek ígérkezik Stephan Graf von Bothmer fellépése.
A fiatal német muzsikus Fritz Lang kultikus Metropolisához komponált zenét, melyet az átmenetileg filmszínházzá átváltozó Művészetek Palotája nagy orgonáján szólaltat meg. A Hammond-orgona gurujaként is emlegetett Dr. Lonnie Smith triójának koncertje szintén a fesztivál Orgonatúrájának programsorozatába illeszkedik. A jazz-doktor vibrálóan színes muzsikája igazi tavaszi felüdülést ígér a Budapesti Tavaszi Fesztivál közönségének.