1. Az art deco királynője, Tamara Łempicka
Ha valaki szereti az art decót, a Lengyel Intézet aktuális kiállítását mindenképp ejtse útba! Az ingyenesen megtekinthető tárlaton ugyanis az 1920-as, 1930-as évek egyik leghíresebb portéfestőjének, Tamara Łempickának a művészetét ismerhetjük meg reprodukciós munkákon keresztül. A lengyel művésznő a gazdagok és a híresek portréit festette meg: gyárosok, mágnások és feleségeik, királynők, de hétköznapi asszonyok is szerepeltek modelljei között. Alkotásai a világ legrangosabb múzeumaiban, például a párizsi Centre Pompidou-ban is megtalálhatók, sőt napjainkban több mint 20 millió dolláros áron kelnek el az árveréseken.
A kiállítás január 21. és február 21. között látogatható.
Részletek itt

2. Világsztárok és magyar művészek neves fotóművészek kamerája előtt
Ha a festészet helyett a fotózást preferáljuk, érdemes a Falk Miksa utcába mennünk. Február 6-án ugyanis különleges fotókiállítás érkezik a Virág Judit Galériába: Wilhelm „Willy” Maywald (1907–1985) fotóművész, a Dior egykori házi fényképészének tárlata. Maywald a párizsi művészvilág krémjének krónikásaként a legnagyobb sztárok, színészek, festők és szobrászok ellesett pillanatait örökítette meg, mi pedig február 26-ig ingyenesen megcsodálhatjuk a képeit – sőt, a kiállított műveket meg is lehet vásárolni. A 60 darab Maywald-fotó mellett egy másik különleges fotótárlatot is megnézhetünk, amelynek darabjai a legnagyobb magyar alkotókat ábrázolják, Munkácsy Mihálytól Czóbel Bélán, Anna Margiton és Victor Vasarelyn át Keserü Ilonáig és Maurer Dóráig.
A kiállítás február 6. és 26. között látogatható.
Részletek itt

3. Ügetőfarsang
Az Ügetőszilveszterről jó eséllyel hallhattunk már, de az Ügetőfarsangról még biztosan nem. Már csak azért sem, mert ezt a karneváli eseményt idén február 8-án szervezik meg először. A helyszín a nagy múltú Kincsem Park, és – az év utolsó napján tartott eseményhez hasonlóan – lovasprogramokra számíthatunk: lesz jelmezes hajtás, farsangi fánk és jelmezverseny is. A belépés 12–17 óra között teljesen ingyenes, az első 500 vendég pedig egy csésze teát vagy forralt bort kap ajándékba.
Részletek itt

4. Társasjátékest fiataloknak
Február 10-én egy kifejezetten fiataloknak szóló társasesten vehetünk részt a Bartók Béla úti B29-ben. 16 és 35 év közötti, kezdő vagy akár tapasztalt játékosokat várnak a partira. Lehet csapatban és egyedül is érkezni – mikor lehetne könnyebb a kapcsolódás, mint egy társasesten? A szervezők sokféle játékkal készülnek: lesz Tiltott Sziget, Azul, Carcassonne, Dixit, Dog Lover, Elvetemült veteményes, Happy city – Polgármesteri kihívás, Igen?, Imagine, Karak, Savannah Park, Sushi go! is. De bárki hozhat magával saját játékot, sőt nasit és innivalót is – olyan batyus jelleggel.
Részletek itt, regisztráció itt

5. Farsangi táncház a Pótkulcsban
A rejtett belvárosi kincsnek számító Pótkulcs február 12-én ingyenes táncos eseményt tart. Moldvai csángó táncházzal ünneplik a farsangot, amihez a Csenderítők húzza a talpalávalót. A jó hangulat itt mindig garantált, de egy-egy finom fröccsel vagy cigánypecsenyével és palacsintával még lehet fokozni.
Részletek itt
6. Budapest Central European Fashion Week – Fashion Hub
A már hagyománynak számító Fashion Week pörgős divatbemutatóit idén februárban – 15-én és 16-án – egy Fashion Hub nevű esemény is kiegészíti. Ez menő workshopokat és beszélgetéseket jelent a Millenárison, ahol az előadók között olyan ikonokkal találkozhatunk, mint Pataki Ági vagy Massimo Morello. De a Lipstick Lab workshopon készíthetünk például ajakápolási termékeket természetes alapanyagokból, Bálint Sára stylist előadásán a tudatos stílusformálásról tanulhatunk, de alumíniumékszereket is alkothatunk. Az események ingyenesek, de regisztrációhoz kötöttek. A teljes programot itt tudjátok átböngészni.

7. Szécsi Noémi Jókai és a nők című könyvének bemutatója
Szécsi Noémi nevéhez többek között A budapesti úrinő magánélete (1860–1914) és A modern budapesti úrinő. Életmódtörténet (1914–1939) című könyvek, valamint a Halcsontos Fűző blog kötődik – így neki köszönhetjük azt is, hogy a nőtörténet már nem számít ismeretlen műfajnak itthon. Mi is interjúztunk már vele, és vendégül láttuk a podcastünkben, most pedig az új kötete miatt kerül újra a középpontba. Február 13-án megjelenő, Jókai és a nők című „regényét″ az író iránti rajongással, de legendaoszlató tárgyilagossággal, nőtörténeti szempontból írta meg Szécsi Noémi. Február 18-án, Jókai születésének 200. évfordulóján Turi Tímea beszélget az írónővel a Magvető Caféban.
Részletek itt

8. Nők az élet élén: Mautner Zsófiával az otthon melegéről
Egy szuper, nőknek szóló beszélgetéssorozat indult útjára a Virág Benedek Házban, ahol közösségépítés, generációkat összehozó témák kibontása és egymás inspirálása a cél. A következő alkalmon, február 18-án, Mautner Zsófia érkezik, hogy a családi recepteken túl családi történeteket is megosszon az érdeklődőkkel. Olyan kérdéseket jár majd körül, hogy mennyire és hogyan hatnak ránk őseink és a tőlük kapott gasztronómiai élményeink. Hogyan hat egy-egy étel a biztonságérzetünkre? Nagyvárosi, rohanó életünkben hogyan teremthetjük meg a nyugalmas, családi légkört?
Részletek itt, regisztráció itt

(Borítókép: Juhász Norbert - We Love Budapest)