Idén a Corvinus Egyetem campusára teszi át székhelyét Budapest egyik leginspirálóbb tudományos rendezvénye, a Brain Bar. A jövőfesztiválon idén is rengeteg okos ember előadását hallgathatjuk végig a legváltozatosabb témakörökben, de ezúttal már egy igazi android gondolatait is megtudhatjuk. Lássuk, kikről is van szó, melyik az az öt, aki leginkább felkeltette az érdeklődésünket.

1/5

Sophia

A Westworld-rajongók mit nem adnának érte, ha egyszer találkozhatnának egy humanoid robottal. Nagyon úgy tűnik, ez a pillanat nincs is messze. Sophia intelligens, beszél, gesztikulál és reagál a hozzá intézett kérdésekre, igaz, annyira nem hasonlít megszólalásig az emberre, mint Dolores vagy Maeve az HBO sorozatában. 2017 októberében még állampolgárságot kapott Szaúd-Arábiában, de már 2016 márciusában elhíresült arról, hogy a kérdésre, miszerint el akarja-e pusztítani az embereket, azt válaszolta, hogy igen, el fogja. A Hanson Robotics robotja játszott már kő-papír-ollót Jimmy Fallon műsorában, és akkor is viccelődött ezzel a témával. A Brain Bar-on arról fog beszélni, hogy az androidok vajon ellenségei vagy barátai lesznek-e az emberi fajnak.

  • ROBORELATIONS
  • Will androids become your friends or foes?
  • Június 2., 19:00

2/5

Massimo Bottura

A világ egyik legismertebb séfje igazi legenda, aki nemcsak a gasztronómiában brillíroz, hanem a társadalmi felelőségvállalásért is sokat tesz. Amellett, hogy három Michelin-csillagos éttermet visz Modenában, az általa alapított Food for Soul nevű segélyszervezettel az élelmiszerpazarlás, a társadalmi kirekesztés és éhezés ellen is küzd: ingyenkonyháin a kidobásra ítélt alapanyagokból főznek rászorulóknak. A Brain Bar közönségének arról fog beszélni, vajon a séfek lettek-e korunk hősei, ráadásul az ő előadása szabadtéri és ingyenes lesz!

  • SOUL FOOD
  • Are star chefs the new heroes?
  • Június 2., 10:00

3/5

Antonio García Martínez

Akit kirúgnak a munkahelyéről, az a továbbiakban nem feltétlenül ragaszkodik a politikai korrektséghez korábbi cégével kapcsolatban. Antonio García Martínezt három éve bocsátották el a Facebooktól, az egykori topmenedzser azóta írt egy könyvet, a Chaos Monkeys című bestsellert, amiben megmutatja a Szilícium-völgy korántsem idilli és inspiráló arcát. Előadása különösen izgalmasnak ígérkezik a Facebook körül közelmúltban kirobbant adatvédelmi botrányok fényében, de főleg arról fog beszélni, automatizált, technológia által uralt világunk milyen sötét jövő felé robog épp.

  • DOOMSDAY SCENARIOS
  • Are you prepared for the final day?
  • Június 2., 15:30

4/5

Margrethe Vestager

Margrethe Vestagertől okkal rettegnek a vállalatok Európa-szerte. Az EU versenypolitikai biztosaként a legnagyobb techcégekkel száll szembe, az Apple-t például 13 milliárd eurónyi adó befizetésére kötelezte, a Google-t pedig 2,42 milliárd eurós bírságra büntette, mivel megsértette az uniós trösztellenes szabályokat. Kemény nő, az egyszer biztos, és hogy hogyan is kell szembeszállni a nagy techcégekkel, azt most a magyar közönséggel is meg fogja osztani. Mindezt belépő megváltása nélkül hallgathatjuk meg, akárcsak Massimo  Bottura esetében.

  • TAMING THE TITANS
  • How can we fight tech monopolies?
  • Június 1., 09:30

5/5

Chris D. Thomas

Mostanában egyre inkább fókuszba kerül az emberiség környezetszennyező életmódja és a Föld tönkretétele, de arról egyáltalán nem beszél senki, hogy bármi jó is lehet abban, ahogy a 7,6 milliárd bolygólakó viselkedik. Valóban nehéz elhinni, hogy van-e bármi hasznuk, de Chris D. Thomas ökológus-kutató erről egészen máshogy vélekedik. Provokatív, és nem utolsósorban reménykeltő könyvében azt állítja, hogy az ember nemcsak pusztítja a fajokat, hanem új fajokkal segít is a biodiverzitás fenntartásában. A könyvet (Inheritors of the Earth) az Economist, a The Times és a Guardian tavaly az Év Könyvének választotta.

  • NOAH'S ARK, RELOADED
  • How can nature thrive in an age of extinction?
  • Június 1., 13:20