Lesz még rossz idő a héten, úgyhogy ha a szabadtéri események törlődnek, ajánlunk öt olyan programot, amelyekhez nem feltétlenül kell napsütés és szélcsend. Van köztük olyan, amely csak néhány napig látható még, szóval, nem árt igyekezni!

1/5

Investigative Painting

A Chimera-Project Oknyomozó festészet című kiállítása Johanna Binder, Erdélyi Gábor és Magda Wegrzyn legújabb munkáit mutatja be. Az „oknyomozó” kifejezés az angol médiateoretikus, Hugo de Burgh elméletére utal, aki azt állítja: „Az oknyomozó újságíró az a buzgó kolléga, aki foglalkozásszerűen űzi az igazság kiderítését, s minden lehetséges médiumban felhívja a figyelmet a hiányzó láncszemekre.” A kiállítás most éppen ezt a fogalmat frissíti fel az absztrakt festészetre alkalmazva.

Hol látható? Chimera-Project, 1072 Budapest, Klauzál tér 5.
Meddig? Április 24.
Mennyiért? Ingyenes

2/5

Rippl-Rónai és Maillol – Egy művészbarátság története

Rippl-Rónai József legalább annyira nagy hatást gyakorolt a modern magyar művészetre, mint Aristide Maillol a modern európai szobrászatra. A kiállítás e két nagy hatású művész barátságát és kapcsolatuk művészi dokumentumait állítja középpontba. A mintegy kétszáz művet felvonultató tárlaton a Nabik köréhez tartozó festő barátok (Pierre Bonnard, James Pitcairn-Knowles, Édouard Vuillard) művészete és a párizsi környezet is felvillan a Szépművészeti Múzeumban, illetve a kaposvári Rippl-Rónai Múzeumban őrzött műveken keresztül.

Hol látható?
Magyar Nemzeti Galéria, 1014 Budapest, Szent György tér 2.
Meddig? Április 6.
Mennyiért? 2400 Ft

3/5

No pain no game

A /////////fur//// név mögött két médiaművész-médiakritikus, két számítógépes berendezés- és játéktervező, Volker Morawe és Tilman Reiff áll. Művészetük láttán egyesek szadizmust emlegetnek, mások a műfaj dadaistáiként tartják számon őket szemtelenül rendhagyó látásmódjuk miatt. Műveik polarizálnak, provokálnak, lelkesedést és rangos nemzetközi elismeréseket váltanak ki. A „No pain no game” kiállítást a /////////fur//// a Goethe Intézet felkérésére dolgozta ki. 2016-ig számos európai városban lesz látható a Játékösztön! projekt keretében. A kiállítást mi már láttuk, itt írtunk róla bővebben.

Hol látható? Ludwig Múzeum, 1095 Budapest, Komor Marcell utca 1.
Meddig? Május 10.
Mennyiért? 1300 Ft

4/5

33. Magyar Sajtófotó Kiállítás

A tavalyi évhez hasonlóan idén is a Nagymező utcai Capa Központ ad helyet az előző év legjobb sajtófotóit bemutató tárlatnak. Egy technikai újításnak köszönhetően az idei kiállításon minden korábbinál több, összesen 413 képet tárnak a nézők elé a szervezők. A kiállított anyagok körének bővítését az tette lehetővé, hogy az önálló, keretezett fotók helyett tulajdonképpen egy hosszú – van, ahol 17 méteres – printelt „szalagon” helyezték el a képek többségét. Különleges technika ez, ami a „műtárgyi” megközelítéssel szemben a magazinok hangulatát és formavilágát idézi fel. Megnéztük, írtunk róla.

Hol látható?
Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központ, 1065 Budapest, Nagymező utca 8.
Meddig? Május 17.
Mennyiért? 800–1500 Ft

5/5

Csók István – A derűs élet festője

A születésének 150. évfordulója alkalmából megrendezett emlékkiállítás tisztelgés Csók István festői nagysága előtt. A tárlaton bemutatott több mint 60 alkotás csupán egy szelete a művész majd nyolc évtizedet felölelő, hatalmas életművének. A válogatás öt nagyobb tematikus egység köré szerveződik: a műterem-ábrázolásokra és azon belül is elsősorban az aktokra; a népies zsánerképekre; a keleti tárgyakat megjelenítő festményeire; az eszményi otthon bemutatására; valamint a Balatont és a velencei Lidót ábrázoló, az idilli kertet megörökítő tájképeire.

Hol látható? Várkert Bazár, 1013 Budapest, Ybl Miklós tér.
Meddig? Július 5.
Mennyiért? 2000 Ft