1/5
Investigative Painting
A Chimera-Project Oknyomozó festészet című kiállítása Johanna Binder, Erdélyi Gábor és Magda Wegrzyn legújabb munkáit mutatja be. Az „oknyomozó” kifejezés az angol médiateoretikus, Hugo de Burgh elméletére utal, aki azt állítja: „Az oknyomozó újságíró az a buzgó kolléga, aki foglalkozásszerűen űzi az igazság kiderítését, s minden lehetséges médiumban felhívja a figyelmet a hiányzó láncszemekre.” A kiállítás most éppen ezt a fogalmat frissíti fel az absztrakt festészetre alkalmazva.
Hol látható? Chimera-Project, 1072 Budapest, Klauzál tér 5.
Meddig? Április 24.
Mennyiért? Ingyenes
2/5
Rippl-Rónai és Maillol – Egy művészbarátság története
Rippl-Rónai József legalább annyira nagy hatást gyakorolt a modern magyar művészetre, mint Aristide Maillol a modern európai szobrászatra. A kiállítás e két nagy hatású művész barátságát és kapcsolatuk művészi dokumentumait állítja középpontba. A mintegy kétszáz művet felvonultató tárlaton a Nabik köréhez tartozó festő barátok (Pierre Bonnard, James Pitcairn-Knowles, Édouard Vuillard) művészete és a párizsi környezet is felvillan a Szépművészeti Múzeumban, illetve a kaposvári Rippl-Rónai Múzeumban őrzött műveken keresztül.
Hol látható? Magyar Nemzeti Galéria, 1014 Budapest, Szent György tér 2.
Meddig? Április 6.
Mennyiért? 2400 Ft
3/5
No pain no game
A /////////fur//// név mögött két médiaművész-médiakritikus, két számítógépes berendezés- és játéktervező, Volker Morawe és Tilman Reiff áll. Művészetük láttán egyesek szadizmust emlegetnek, mások a műfaj dadaistáiként tartják számon őket szemtelenül rendhagyó látásmódjuk miatt. Műveik polarizálnak, provokálnak, lelkesedést és rangos nemzetközi elismeréseket váltanak ki. A „No pain no game” kiállítást a /////////fur//// a Goethe Intézet felkérésére dolgozta ki. 2016-ig számos európai városban lesz látható a Játékösztön! projekt keretében. A kiállítást mi már láttuk, itt írtunk róla bővebben.
Hol látható? Ludwig Múzeum, 1095 Budapest, Komor Marcell utca 1.
Meddig? Május 10.
Mennyiért? 1300 Ft
4/5
33. Magyar Sajtófotó Kiállítás
A tavalyi évhez hasonlóan idén is a Nagymező utcai Capa Központ ad helyet az előző év legjobb sajtófotóit bemutató tárlatnak. Egy technikai újításnak köszönhetően az idei kiállításon minden korábbinál több, összesen 413 képet tárnak a nézők elé a szervezők. A kiállított anyagok körének bővítését az tette lehetővé, hogy az önálló, keretezett fotók helyett tulajdonképpen egy hosszú – van, ahol 17 méteres – printelt „szalagon” helyezték el a képek többségét. Különleges technika ez, ami a „műtárgyi” megközelítéssel szemben a magazinok hangulatát és formavilágát idézi fel. Megnéztük, írtunk róla.
Hol látható? Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központ, 1065 Budapest, Nagymező utca 8.
Meddig? Május 17.
Mennyiért? 800–1500 Ft
5/5
Csók István – A derűs élet festője
A születésének 150. évfordulója alkalmából megrendezett emlékkiállítás tisztelgés Csók István festői nagysága előtt. A tárlaton bemutatott több mint 60 alkotás csupán egy szelete a művész majd nyolc évtizedet felölelő, hatalmas életművének. A válogatás öt nagyobb tematikus egység köré szerveződik: a műterem-ábrázolásokra és azon belül is elsősorban az aktokra; a népies zsánerképekre; a keleti tárgyakat megjelenítő festményeire; az eszményi otthon bemutatására; valamint a Balatont és a velencei Lidót ábrázoló, az idilli kertet megörökítő tájképeire.
Hol látható? Várkert Bazár, 1013 Budapest, Ybl Miklós tér.
Meddig? Július 5.
Mennyiért? 2000 Ft
Folytatnád az olvasást? Szeretsz mindig képben lenni, érdekelnek a legújabb budapesti hírek, történetek? Iratkozz fel heti hírlevelünkre, az Insiderre, és legyél te a társaság iránytűje, ha éttermet, kirándulóhelyet vagy programot kerestek!