Ahogy járjuk a várost, egyre több közösségi teret fedezünk fel, közöttük van például a SPACE by fekete, a Kreativista., a Pikszis Kultúrpont vagy a Szerkesztőség, de a sor bőven folytatható. Ezekben a helyekben az a jó, hogy az online térhez szokott embereket visszarántják a személyes kapcsolódásokhoz. Elsőre talán kevésbé tudunk mit kezdeni ezekkel a helyekkel, mert elszoktunk attól, hogy közösségben legyünk, de a különféle workshopok, beszélgetések, előadások megmutatják, milyen jó is tud lenni az offline világ.
Bár ma leginkább a Bartók- vagy a Margit-negyedben összpontosulnak a legkülönfélébb gasztro- és kultúrhelyek, a Bäse alapítói kifejezetten egy pesti alternatívát szerettek volna adni, erre pedig pont jól jött Ferencváros rehabilitált környéke. Bár a kerületben a Tompa utca és környéke jellemzően elviszi a figyelmet, érdemes felcserélni a járt utat a járatlanra, és felfedezni a kevésbé frekventált környékeket, mint a Thaly Kálmán utca, a Balázs Béla utca és a Sobieski János utca tömbje, mert elég jó helyeket fogunk ott találni. Például a IX. kerület új kreatív közösségi helyét, a Bäse Creative Clubhouse-t, amelynek sokszínű tereiben bárki új élményeket, tapasztalatokat és tudást szerezhet.
Egy helyen a hazai kreatívok
Korábban egy táncstúdió működött itt, de annak elköltözése után sokáig nem találtak új funkciót az üresen maradt 180 négyzetméteres térnek, mert – érthető módon – a lakók nem szerettek volna se éttermet, se kocsmát az otthonuk közelébe. A Bäse ötletgazdái viszont már régóta kerestek egy helyet maguknak, ahol egyrészt mindegyikük szenvedélye otthonra találhat, másrészt bevonzhatják a kreatív tartalmakra érzékeny embereket, úgyhogy jól jött számukra az üresen álló tér. Még nem említettük, de mind a négyük
a hazai kreatív szcéna oszlopos tagja.

Tábori-Simon José arculat- és kiadványtervezéssel foglalkozik, az ArtHungry művészeti vezetője, de nevét leginkább a Simon Says projekt és a Phenom magazin kapcsán ismerhetitek. Farkas-Zentai Lili újságíró, szerkesztő, a NeighbourART blog alapítója, a Hype&Hyper és az Octogon online magazin korábbi főszerkesztője, Farkas Róbert AI művész, animátor, illusztrátor, akinek többek között az Eszes róka meséi című könyvsorozatot is köszönhetjük, valamint Gelley-Hager Márk, a MOME Brand Visual Supervisora, kreatív projektmenedzser és grafikus.
A Bäse-ben mindegyikük személyiségéből és szenvedélyéből benne van valami. Így került ide az ArtHungry dizájnshopjából egy darab, ahol a hazai tervezésű dizájnmunkákat találjuk (művészeti albumok, magazinok, stílusos divatkiegészítők és dísztárgyak sorakoznak a polcokon), míg a felső szint loft tere előadások, workshopok, illetve a kreatív szakmával kapcsolatos beszélgetések otthona.


Változatos lehetőségek
Jól kihasználják a hely sajátosságait is, ugyanis az utcafronti hatalmas üvegablakoknak köszönhetően a földszint kortárs kiállítások helyszíne lett. Hol modern grafikákat, hol illusztrációkat, hol pedig fotókat és izgalmas tipográfiai munkákat nézhetünk meg itt. Ottjártunkkor a győri alapítású rebirth kreatív stúdió pop-up vására és kiállítása, vagyis számtalan vintage tárgy, dohos pincékből előhalászott csoda szép kristálypoharak, vázák és mindennapi tárgyak foglalták el a teret, megmutatva, milyen sokféleképpen használható a hely. Akár nappalivá is képes átalakulni, legalábbis mi úgy éreztük magunkat, ahogy a sajtóreggelin a rebirth tárgyaival megterített asztalnál beszélgettünk – éppen úgy, mint egy családi reggelin az ünnepekkor. A rebirth minikiállítása (amelyhez egy eseménysorozat is kapcsolódik) május 22-ig látható a Bäse tereiben, s bár ez csak egy kis szelet a háromezres gyűjteményből, bőven felfedezhetünk benne olyan darabokat, amelyek egykor nagymamáink polcát díszítették vagy a gyerekkorunk hétköznapjait színesítették. Érdemes elcsípni őket.
A Bäse emelete viszont kreatív beszélgetések (AI, dizájn, építészet, kommunikáció), workshopok vagy épp könyvbemutatók tereként funkcionál, de munkaidőben coworking irodaként is használható. Ráadásul az alapítók irodája is itt van, így ha egy inspiratív helyen, közösségben szeretnénk dolgozni, akkor érdemes kipróbálni a Balázs Béla utcai kreatív teret.

Elérhetőségek
Bäse Creative Clubhouse
(Borítókép: Nagy Mihály - Bäse Creative Clubhouse)