A január eleji fogadalmainkat a legtöbben már magunk mögött hagytuk. De ha még emlékeztek, hogy tervben volt több mozgás vagy akár a jóga beiktatása a hétköznapjaitokba, akkor jó hírünk van, mert lehet, hogy pont a cicás jóga lesz a fordulópont, hogy kimozduljatok otthonról és jógázzatok. Ráadásul ez nemcsak egy egyszerű élményjóga, hiszen a cicákkal is jót tesztek egy kis szeretgetéssel, nektek meg lehet ez egy egyszeri terápiás boost, de akár hosszú távú is, ha örökbefogadáson gondolkodtok.

Egy félig-meddig viccből egy kedves kezdeményezés

Minden vicc mögött van egy kis igazság. Nosza Noémiben pedig félig-meddig poénként merült fel az ötlet.

De ha van puppy yoga, miért ne lehetne cicás jóga is?

– kérdezte magától Noémi.

Noémi a szépségiparban dolgozik, emellett nagy állatbarát. A cicák iránti szeretete ősz óta már nemcsak abban nyilvánul meg, hogy mindig is tartottak otthon macskát, hanem hogy igyekszik segíteni is rajtuk. Méghozzá azzal, hogy a jógaórát összekötötte az állatok terápiás jellegű tulajdonságával.

Barátja, Abonyi Medárd támogatta őt, és minden simán alakult, együtt vágtak bele a kis projektbe. Nem is kellett sok: egy menhely, egy terem, a barátok, hogy leteszteljék, működőképes-e, meg néhány jógaoktató ismerős, akik tartják az órát, majd ezekből az „összetevőkből” elég gyorsan és organikusan alakult meg a Kitty Yoga Budapest.

Budapesten november óta havi 2-3 alkalommal nyílik lehetőség arra, hogy kipróbáljuk, milyen az a jóga, ami meg van extrázva cicákkal. Több alkalommal tartottak már ilyen eseményt az Újlipótvárosban található Green Pole-ban, így egyelőre itt várják az érdeklődőket, akik az Instagram-oldalukon keresztül, üzenetben tudnak jelentkezni.

A csoportdinamika függvénye, hogy inkább cicás vagy inkább jógás a jóga

Január is van, fagy is van, és minden csupa szürke. Így indultunk neki az első cicás jógaélményünknek, amelyet Miklósy Alex tartott, és egy vinyasa flow óra volt.

Amint ráhelyezkedtünk a matracunkra, egyből elfelejtettük, hogy milyen mindsetből estünk be az órára. A ráhangolódást már az is segítette, hogy egy cica elrejtőzött a matracunk alatt. Így persze az óra eleji „érkezz meg a matracodra!” mondat jelentését is vesztette hamar, hiszen így már nemcsak mi, de a macska is jelen volt a pillanatban.

A csoport dinamikája jelentősen meghatározza, hogy milyen fókuszú lesz az adott óra. A vinyasa flow alapvetően is egy dinamikusabb, kihívásokkal telibb jógatípus, de az oktató figyel arra, hogy akinek jólesik, az megállhat bármikor egy pillanatra, vagy ami még jobb, ha épp mellette sétál vagy üldögél egy cica, akkor jó eséllyel megsimogathatja, megszeretgetheti őt.

A Kitty Yoga egy összekötő kapocs a menhely és az örökbefogadó között

De mi történik, ha túlságosan megtetszik nekünk az egyik állat? A Kitty Yoga eseményei alatt ez már párszor megtörtént, és valahol ez is a cél, ilyenkor pedig Noémiék segítenek. Összekötnek az Édenkert Állatotthon Alapítvánnyal, amit egyébként Baksai Betti csinál, teljesen egyedül. Az örökbefogadás menete úgy néz ki, hogy először a menhelynek kell írnunk egy bemutatkozó szöveget, hogy miért szeretnénk az adott cicát, és ha megfelelünk, akkor az állat máris gazdára lelt, mi pedig jó eséllyel egy aranyos háziállatra.

Fontos, hogy ezen a menhelyen nem ketrecben, hanem egy nagy helyiségben vannak együtt a cicák, így már össze vannak szokva. Amikor pedig jönnek Noémiék, és viszik őket „jógázni″, akkor a macskák jól megvannak egymással, és egymás mellett az új helyen is, a környezetváltozás amúgy is jó hatással van rájuk, illetve nem utolsó szempont, hogy egy esélyt is kapnak az otthontalálásra.

A Kitty Yoga alapvetően egy saját lábon álló kezdeményezés, az önzetlenség abszolút érezhető a brand mögött, de ahhoz, hogy működni tudjon, kénytelenek azt is nézni, hogy több ember is be van vonva a projektbe, és tulajdonképpen egy élményt szolgáltatnak ezáltal. Egy alkalom így 8000 Ft-ba kerül, ami egy egyórás jógaórát jelent (a jógaóra változó), cicákkal körbeölelve (az is változó, hogy épp hány macska érkezik). Leggyakrabban felnőtt cicák jönnek, mivel a kiscicákat hamar elviszik a menhelyről.

De a legeslegnagyobb öröm számukra, ha az esélytelen állatok találnak gazdira. például volt egy nagyon barátságos vak cica is, aki ÍGY talált magának otthont.

Noémi az ötlet megvalósításakor magából indult ki. Szeret jógázni, és imádja a cicákat, és nagyon együttérez a nehéz sorsú állatokkal. Vidékiként pedig még inkább kialakult benne az empátia ezek iránt az állatok iránt, hiszen ott még közelebbről találkozott a nem jóltartás körülményeivel, valamint a sok-sok kóbor macskával. 

Ha szeretünk jógázni, akkor azért, ha cicázni szeretnénk, akkor meg azért, a többi meg jön magától! Noémi szerint:

Egy jógaóra, ami meg van extrázva cicákkal?! Magamból kiindulva, biztos, hogy elmennék!

Elérhetőségek

Kitty Yoga Budapest

Címkék