Józsefváros nevét József nádor után kapta, az elmúlt években hatalmas változásokon ment keresztül. Ha régebben jártunk a kerületben, akkor még szembetűnőbb az a megújulás, ami jellemzi a környéket. A régi épületek egy részét felújították, a foghíjtelkeken, illetve a lebontásra ítélt házak helyén új építésű lakóparkok épültek, de számos zöldterület és park is megújult. Sőt, a Time Out Travel magazin toplistájára felkerült a kerület részét képező Palotanegyed, amin a világ legmenőbb városrészei szerepelnek.
Fejlődő városrészek, megújuló zöldterületek
A VIII. kerületben számos park és zöldterület újult meg az elmúlt időszakban, és további fejlesztések is várhatók, remélhetőleg a rengeteg lehetőséget tartogató Népliget is hamarosan sorra kerül.
Az Orczy-kert Orczy-park néven született újjá, játszótér, csónakázótó is található a területen, illetve számos szabadtéri sportolási lehetőséget nyújt. A Füvészkertben bármelyik évszakban mesés sétát tehetünk, de az olyan nagyobb tereken is felpezsdült az élet, mint a II. János Pál pápa tér, vagy a kisebbeken is, mint a Kálvária tér vagy a Mátyás tér.
Számos kulturális és felsőoktatási intézménynek ad otthont
Józsefváros számos kulturális intézménnyel is büszkélkedhet. Talán a legismertebb a Magyar Nemzeti Múzeum, de itt található az Erkel Színház és a Turay Ida Színház, valamint az Uránia és a Corvin mozi, illetve a varázslatos Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Központi Könyvtára, de olyan kisebb gyöngyszemeket is találunk, mint a Zászlómúzeum, a Rendőrség-történeti Múzeum vagy a Gázmúzeum.
A kerület a fiatalabbak körében is igen népszerű, hiszen több nagyobb (Semmelweis Orvostudományi Egyetem, Pázmány Péter Katolikus Egyetem, Károli Gáspár Református Egyetem vagy a legújabb, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem) és kisebb felsőoktatási intézménynek is otthont ad.
Szórakozás és közösségépítés
Olyan kultikus helyeket találunk a kerületben, mint a Gólya, az Auróra, a Turbina vagy a nemrég átadott és azóta közösségi térként és kertként működő Dankó udvar. A Mikszáth téren és a Rákóczi téren pedig számos jó helyet találhatunk: kávézókat, bárokat, vendéglőket, pékségeket, piacokat, amelyek kedvelt találkozási pontjai az itt élőknek.
A szórakozási lehetőségek és a gasztronómia szempontjából is robbanásszerűen fejlődött a környék. Mind a fiatalok, mind az idősebbek megtalálhatják az igényeiknek megfelelő színházakat, szórakozóhelyeket vagy éppen hagyományosabb vagy új hullámos kávézókat és éttermeket a street food vonaltól a klasszikus magyar konyháig.
Régi épületek és új lakóparkok egyvelege
A VIII. kerület nemcsak kulturális, hanem építészeti szempontból is eklektikus. Adódik ez többek között abból, hogy a II. világháború alatt a kerület is súlyos sérüléseket szenvedett, de mivel egy szegényebb társadalmi réteg számára nyújtott lakhatást, a felújítások elég hosszú ideig várattak magukra. A szocializmus időszakában a lakhatási gondok enyhítésére lakótelepek is épültek, de az igazi modernizációs folyamatok és a városrész fejlődése a rendszerváltás után kezdődött meg.
A Corvin sétány, a régi ipari területek újjászületése, valamint a közlekedési infrastruktúra jelentős javulása segítette a környék megítélésének változását. Mára az ingatlanpiaci fellendülés jellemzi, hiszen a dinamikusan fejlődő kerületben jó befektetés lakást vásárolni, hiszen a remek lokáció miatt is vonzó. A modern és kedvező árú lakások csábítóak mind a befektetők, mind az ideköltözők számára.
Kiváló lokáció
A VIII. kerület több közlekedési csomóponttal rendelkezik, 3 metróvonallal is érintkezik: a 2-essel az Astoriánál, a Blaha Lujza téren, a Keleti pályaudvarnál és a Puskás Ferenc Stadionnál, a 3-as metróval a Népliget, Nagyvárad tér, Kálvin tér vonalon, illetve a 4-es metróval szintén a Kálvinon, a Rákóczi téren és a II. János Pál pápa téren, így könnyen és gyorsan eljuthatunk akár a budai oldalra, akár a belvárosba. A kerületet átszövik a különböző troli- és buszjáratok is, például a Baross utcán keresztül pillanatok alatt elérjük a körutat, a 4-es, 6-os villamos vonalát vagy éppen a Kálvin teret.
Az Univery lakópark a teljesen megújuló Dankó utcában
2025 februárjában a Dankó utcában adják át az Univery lakóparkot, amelyben 6 emeleten 112 lakás található a 40-től a 60-70 négyzetméteresig. A közelében található két megújult park is a Kálvária téren és a Mátyás téren, illetve maga a Dankó utca látképe is hónapról hónapra változik.
Az épület A+ besorolású, ezért igazán költséghatékony a rezsi szempontjából is. A fűtést házközponti gázkazán, részben hőszivattyú szolgáltatja, illetve háromrétegű nyílászárókkal látták el a lakásokat, így kiváló a szigetelésük.
A földszinti lakásokhoz elkülönített, kicsi kertek tartoznak, az emeletiekhez pedig kisebb és nagyobb teraszok. Van több olyan lakás is, amelyhez erkély és terasz is tartozik, többségükből remek panoráma nyílik a városra vagy a belső udvarra. A legfelső emeletekről akár a Szabadság-szoborra vagy a Szent István-bazilika kupolájára is rálátunk.
A lakásokban az 1 vagy 2 szoba mellett amerikai konyhás nappali található, illetve elérhetők kádas vagy zuhanyfülkés variációjú fürdőszobák is. A lakásokhoz vásárolható az épületben található parkolóhely is, továbbá portaszolgálatot is kialakítottak a földszinten.
A megújuló Dankó utca és környéke szórakozási, sportolási és kikapcsolódási lehetőségektől karnyújtásnyira található, ezért is népszerű, és természetesen a megfizethető árai miatt is befektetésnek, kiadásra vagy akár saját otthonnak is ideális választás.
Itt lehet érdeklődni a még eladó lakásokról.
ELÉRHETŐSÉGEK
Univery lakópark
- 1086 Budapest, Dankó utca 25.
- Weboldal és ajánlatkérés
(Borítókép: Mudra László – We Love Budapest)