Jelenleg a Föld népességének 16%-a, vagyis nagyjából minden negyedik felnőtt valamilyen fogyatékossággal él. Bizonyos fogyatékosságok nem tűnnek fel, szinte láthatatlanok, azok pedig, akiknek fontos az akadálymentesség a normális élethez, viszonylag ritkán vannak jelen a hétköznapokban, mert az akadálymentesség általában nem megoldott dolog. A Radnóti Színház igazgatója, Kováts Adél aki a színház tavaly ősszel indított érzékenyítő kampányán belül az akadálymentesség ügyét képviseli, azt mondja erről:
„Hosszú távon akkor tudunk valóban segíteni, ha az akadálymentesítés a fejekben is megtörténik, a gondolkodásunkon kell változtatnunk. Az érintett embereknek külső segítségre van szükségük, és ez a külső segítség akkor jön, ha az agyunkban kódoljuk, hogy erre szükségük van. Ugyanabban a világban élünk, együvé tartozunk, még akkor is, ha az érintett embereket kevésbé látjuk, mert nincs akkora és annyi esélyük, hogy jobban láttassák, jobban érezzék magukat közös világunkban.”

A Radnóti Színház nyolc érintetti csoport (kerekesszékes, idős, mozgásában korlátozott, vak, gyengénlátó, siket, nagyothalló, kognitív zavarral élő és babakocsival közlekedők, valamint a segítő kutyát használók) szempontjai alapján összeállított részletes akadálymentességi információkat a saját weboldalán osztotta meg a színházba járókkal. Az Access4you EU tanúsító védjegy az épített környezet akadálymentességéről ad megbízható információt a speciális igényű emberek számára egy saját fejlesztésű, a nyolc érintetti csoport szempontjai alapján kialakított, 1000 kritériumon alapuló rendszer segítségével.