A színésznő még 2021-ben járt a Zeneakadémián, a fotókon látható, hogy meglátogatta az éppen gyakorló diákokat is.


A Todd Field által rendezett, Tár című életrajzi filmben Cate Blanchett egy női karmestert alakít, és a forgatás egyik különlegessége, hogy a híres színésznő a budapesti Zeneakadémia oktatójától, Virág Emesétől vett zongoraleckéket. Ahogy a Zeneakadémia posztjából kiderül: 

„A figura életre keltéséhez karmesteri és zongoratanulmányokat is folytatott, ez utóbbit egyetemünk tanárának, Virág Emesének segítségével, akivel 2021-es budapesti tartózkodása alkalmával találkozott. A fotókon látható, amikor a Zeneakadémián járt, ahol meglepte az éppen gyakorló diákjainkat is.” A Tár című alkotás 2023. február 16-án debütál Magyarországon. A budapesti látogatásról készült fotókat itt nézhetitek meg. A Fidelio magazin pedig itt foglalkozott bővebben a témával.

„A figura életre keltéséhez karmesteri és zongoratanulmányokat is folytatott, ez utóbbit egyetemünk tanárának, Virág Emesének segítségével, akivel 2021-es budapesti tartózkodása alkalmával találkozott. A fotókon látható, amikor a Zeneakadémián járt, ahol meglepte az éppen gyakorló diákjainkat is.” A Tár című alkotás 2023. február 16-án debütál Magyarországon. A budapesti látogatásról készült fotókat itt nézhetitek meg. A Fidelio magazin pedig itt foglalkozott bővebben a témával.

Címkék