Két hónap múlva, április 24-én indul az OFF-Biennále Budapest harmadik kiadása, amelynek öt hete alatt 12, kifejezetten erre az alkalomra megvalósuló projekten keresztül járja körbe a LEVEGŐT! hívószó különféle művészeti olvasatait, melyek nem csupán rámutatnak a problémákra, hanem a kritikán túlmutatóan hol utópisztikus, hol játékos, hol nagyon is kézzelfogható javaslatokkal élnek.
A projektek közül több is foglalkozik a klímaválság egyre erősödő érzésével, a lehetséges jövőképekkel és megoldásokkal, legyen szó a természet erőinek nem kizsákmányoló felhasználásáról vagy az életmódunk és fogyasztási szokásaink miatt kialakult környezeti problémákról. Hasonlóan hangsúlyosan van jelen a hazai kisebbségek és szegregációkban élők egyre súlyosabb helyzete – a róluk kialakult képet árnyalja a mindennapi találékonyságukat, alternatív leleményes tárgyhasználatukat bemutató kutatás, vagy a roma örökség és lehetséges múzeum sokrétű kérdését taglaló projekt. Megkerülhetetlen téma nacionalista diskurzusok erősödése is, ennek történelmi gyökerei és a jövőnket formáló lehetséges kifutásai is.
Mégis a Levegőt! cím a szervezők szándéka szerint nem kétségbeesett segélykérés, és nem is csak pusztán követelés, hanem felszólítás mindenkinek, hogy a tiszta levegőért, szabadságunk védelméért, képzeletünk felszabadításáért is tennünk kell, és hogy nagy levegőt véve most kell munkához látni. Csak így, közösen tudjuk megőrizni, megteremteni azokat a helyzeteket és helyeket, ahol szabadon lehet lélegezni.