Ha enni kell, hát enni kellA megfelelő étrend a sikeres fesztiválozás egyik alappillére. Mivel a Sziget felhozatala közel sem csak az alkohol felszívására alkalmas tápanyagról szól, ezért könnyű sok pénzt költeni étkezésre. Egy kis odafigyeléssel azonban nagymértékben csökkenthetőek az anyagi károk. A legegyszerűbb, és legolcsóbb megoldás, ha az ember kintről visz be magával ételt; kevesen tudják, de a kereskedelmi mennyiség alatt szinte bármi behozható, az ember még egy szürkemarhaburgerrel is besétálhat, senki nem fog érte szólni, egészen addig, amíg nem próbáljuk meg eladni azt.
Ha mégis a fesztivál területén szeretnénk ételt venni, akkor az idén újdonságnak számító Aldi kínálja az ár-érték arányban legjobb megoldásokat, és úgy általában is az egyik legjobb újítása a Szigetnek. A szupermarket teljesen egyedi megoldást kínál az étkezésre: először is alig drágábbak az élelmiszerek, mint a városban (csirkemellfilé 899 Ft, csirke grilltál 999 Ft), másodszor pedig, amit veszünk, azt teljesen ingyen megsütik nekünk (12 és 22 óra között), és ha ez még nem volna elég, akkor ketchupot is adnak hozzá. Ugyanitt még vállalható pékáru is van párszáz forintért.
Ha nem az Aldiban gondolkodunk, akkor ajánljuk még a Ristorante Mambót, mely olasz alapanyagokból, olasz szakácsokkal dolgozik, hogy kedvezzenek a talján kemping lakóinak és azoknak is, akik tényleg értékelik a minőségi tésztákat, ízeket. Egy szelet pizza 700 Ft, ami nem olcsó, viszont a Sziget körülményeihez képest ár-érték arányban jónak számít. Ugyanitt a tészták is kimondottan jók, viszont 1700 forintért ennél jobb üzletet is köthetünk.
Régi nagy kedvencünk még a kövön sütött hot dog, ami már legalább 10 éve kint van a Szigeten. Ezt 950 Ft-ért kaphatjuk meg a bejárathoz közeli gasztrosor elején.Ezt érdemes inniAz italra vonatkozó szabály a következő: egy fesztiválozó egy darab, maximum 2,5 literes PET-palackban vihet be alkoholmentes italt, aminek alkoholtartalmát viszont szigorúan ellenőrzik. Trükkök persze vannak, de persze senkit nem buzdítunk arra, hogy megszegje a szabályokat.
A fesztivál területén: egy csapolt korsó sör 650 Ft-ba, egy dobozos pedig 740 Ft-ba kerül, egy rövidital pedig 1050 Ft, és sajnos nagy trükkök ezen a téren nincsenek. Ha ennél olcsóbban akarunk alkoholhoz jutni, akkor törzshelynek a Csónakházat érdemes választani, itt ugyanis 600 Ft-ért ihatunk dobozos sört, bár éppen ezért általában elég nagy sorok alakulnak itt ki, így a szerencsefaktor is gyakran közrejátszik az események alakulásában. Kétségtelen, hogy ez éri meg a legjobban, ha van türelmünk kivárni.
Ha mindenáron az alkoholos befolyásoltság elérése a cél, akkor érdemes a kicsit drágább fénnyel (1200 Ft) próbálkozni, ami ugyebár némi szörpből, és szódásszifonból locsolt vodkából áll. Ez ugyan 150 Ft-tal többe kerül, mint a többi rövidital, viszont kevesebbet kell fogyasztanunk a kívánt hatás eléréséhez, így hosszabb távon biztosan spórolunk majd. Érdemes még odafigyelni arra, hogy a Sziget egész területén az unikum-sör kombináció 1700 Ft-ba kerül. Igen, ez nagyon drága, viszont ha nem külön, hanem szettben kérjük, akkor 100 Ft-ot spórolhatunk minden körön.
A borosoknak egyébként érdemes rámenni a prémium választékra, mivel ezek decije 400 Ft helyett 550 Ft, ami nem nagy különbség, a minőségbeli ugrás viszont annál érezhetőbb. Ezekből viszont nem éri meg fröccsöt csinálni, arra tökéletesen alkalmasak a sztenderd borok is.
Sajnos nagy megoldások nincsenek, a tapasztaltabbak még a bejárat előtt megalapozzák a jó hangulatot különböző üzletekben vásárolt ital segítségével, de kint inni azért mégsem ugyanaz az élmény. Bár pénzben ez éri meg a legjobban.Erre érdemes még figyelniSokat spórolhatunk akkor is, ha odafigyelünk néhány apróságra. Az egyik ilyen a borravaló, amit idén a rendszer fizetés előtt a “pénztárnál” megajánl. Itt jobb, ha óvatosak vagyunk, mert nem a 0% a leglátványosabb gomb, a 10% pedig igencsak a szem előtt van, így könnyű reflexből erre kattintani, és máris jóval drágább volt a körünk. A pultosok közül sokan egyébként nem is várják el, hogy adjunk nekik jattot, így ha nem tesszük, akkor se fog senki csúnyán nézni.
Mint mindig, a környezettudatosfesztiválozóknak idén is lehetőségük van – némi szerencsével – ingyen hozzájutni dolgokhoz. Érdemes tehát szelektíven gyűjteni a szemetet és használni a #szigetrecycling hashtaget, mert ha szerencsénk van, merchandising bónokat, kitűzőket, Sziget-almát kaphatunk ajándékba.
Ezen kívül a buli végén fontos figyelni arra, hogy akkor is leadjuk a festipay kártyánkat, ha azon nincsen már több pénz, hiszen a kártya megváltásakor 500 Ft letéti díjat fizettünk ki rá, amelyet természetesen visszajár a fesztivál végén, ha nem felejtjük el.