A műkereskedést csak hírből ismerő laikusok számára az Art Market Budapest üzleti aspektusa teljesen háttérbe szorul, így a 6000 négyzetméteren szétszórt, szédítően változatos műalkotás-kollekciót akár egyetlen hatalmas tárlatként is értelmezhetjük. Az eladásra kínált darabok mind értelmezhetőség, mind árkategória, mind pedig a származási hely szempontjából széles spektrumon mozognak.
A bekeretezett nejlonszatyortól kezdve a felhőkarcolós városképeken át az ukulelévé alakított Jézus-ikonig és a (valószínűleg) hamis aranyláncokból kirakott Not all is gold that glitters (Nem mind arany, ami fénylik) feliratig minden megtalálható az idei Art Marketon, ami kortársra éhes szem-szájnak ingere.
A radikálisabb vonulat mellett természetesen a hagyományosként aposztrofált médiumokat (festmény, grafika, szobor) előnyben részesítő alkotásokkal is találkozhatunk a standokon, tehát a vásár választéka a tradicionális művészeti eszközöket kedvelők esztétikai igényeit is kielégíti.
Az árak a néhány száz eurótól a több millió euróig terjednek - utóbbi, csillagászati összeget a Magyarországon az Art Marketon debütáló török Ahmet Günestekin monumentális műveinek oltárán kell feláldoznunk. Ha már nemzetközi vizekre eveztünk, a teljesség igénye nélkül a következő országok járulnak hozzá a vásár internacionális jellegéhez és visszhangjához: Ausztria, Csehország, Grúzia, Horvátország, Izrael, Kazahsztán, Lengyelország, Lettország, Németország, Olaszország, Románia, Svájc, Spanyolország, Szlovákia, Szlovénia, Törökország, Ukrajna, és persze Magyarország.
Az idei Art Market a feltörekvő, fiatal művészeken kívül olyan sztárok is bemutatkoznak, mint a legendás New York-i Antonio Muntadas, a magyar származású, de Amerikában élő Sylvia Plachy, a fent említett Ahmet Günestekin, továbbá a hazai szcéna befutott alkotói.
Az Art Market programkínálatát a sCULTURE, a szobrászat újragondolását, bemutatását és népszerűsítését megcélzó kezdeményezés, a La Grande Migration, a ki- és bevándorlás művészi reflexióit reflektorfénybe helyező kiállítás, továbbá a társművészeteket bevonó, performanszokkal, élő szoborépítéssel és egyéb művészeti akciókkal kecsegtető ART+ teszik teljessé.
Zárás gyanánt egy mondat a záróra utáni periódusról: a művészeti élet este 8 után sem áll meg, ugyanis a helyszínen kialakított AFTER.BAR lehetőséget biztosít arra, hogy eszmét cseréljünk az Art Market résztvevőivel.Art Market Budapest 2013 – 2013. november 28.
– 2013. december 1.
1024 Budapest, Kis Rókus utca 16-20.
Nyitva tartás: 11:00 – 20:00, pénteken 11:00 – 22:00
A belépés ingyenes.