A budapesti temetők közül elsőként a Fiumei Úti Sírkert Nemzeti Emlékhelyről készült kereshető térképes felület, amin bárki elérheti az ott nyugvókkal kapcsolatos információkat.
Pest, Buda és Óbuda egyesítésének 150. évfordulójára egy ingyenesen hozzáférhető, 50 térképet bemutató sorozatot publikált az Átló, Magyarország egyik legismertebb adatvizualizációs műhelye.
A Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum a Budapest 150 eseménysorozat részeként indította el a Védett üzleteink programot, ami régi értékeink védelmére hívja fel a figyelmet.
Ugyanaz a grafikus, aki két éve a közelmúlt fővárosi szórakozóhelyeit, most az 1944-es és 1945-ös év mozijait szedte össze és rendezte térképre. Hol moziztak Budapesten az ostrom idején?
Lelkes városrajongók és térképmániások imádni fogják a megújult Budapest időgépet, ahol 3D-ben is bejárhatók a város régen volt utcái és terei, de 18. és 19. századi térképeket is böngészhetnek.
Vizi Ákos grafikus a bulihelyszíntérképek után egy másik izgalmas poptörténeti kalandba kezdett: feldolgozta a beatkorszak zenekarainak történetét egy látványos ábrán.
Az ötletgazda a Kerékpárosklub volt, akik közösségi gyűjtéssel rakták össze a térképet, melyen Budapest és több környékbeli település kerékpárboltjai és -szervizei szerepelnek.
Vizi Ákos grafikus folytatta térképkészítő-múltfeldolgozó munkáját. A 90-es évek legendás koncert- és bulihelyszíneit bemutató térkép után most megérkezett egy újabb, ami a 80-as éveket dolgozza fel.