Szentimentális okokból ruhát vásárolni nem új keletű dolog, de eddig talán nem is gondoltunk arra, hogy ezáltal fenntarthatóbbá válhat a ruhatárunk. A MICHSA (ejtsd: Miksa) pulcsik nemcsak menők, hanem magukban hordozzák Budapest ikonikus környékeihez fűződő személyes történeteinket is – mindezt modern, izgalmas dizájnnal kísérve. Ezáltal pedig biztosan időtálló darabok lesznek.

Nagy Balázs, a márka alapítója nem olyan területről érkezett, amire számítanánk, ha egy pulcsimárkára gondolunk. Balázs 13 éve vezet egy videós céget, és a hímzett pulcsik ötlete – csavaros módon – ebből a pozícióból született.

Szerette volna saját kezűleg elkészíteni a céges egyenruhát, ehhez pedig beszerzett egy hímzőgépet. Egy végtelen lehetőségeket kínáló eszköz és egy kreatív felhasználó párosa elég volt ahhoz, hogy egy igazi szerelemprojekt jöjjön létre:

Finom illatú boltokba jártam kellékekért, kedves nénikkel beszélgettem, tűkkel, ollókkal, cérnákkal ismerkedtem. Felüdülés volt a digitális teret elhagyva ezeket megfogni, érezni, számomra teljesen új, analóg dolgokról tanulni.

Balázst teljesen beszippantotta a gépi hímzés világa: a pulcsikra felkerülő mintákat ő tervezi és találja ki, hogyan lehetne ezeket a legjobban kivitelezni a kész terméken. A technika népszerűsítése érdekében a márka indulása óta oktatóvideókat is készít, amelyeket YouTube-csatornáján oszt meg.

Az ötlet, hogy a pulcsikon városjelenetek szerepeljenek, természetesen adódott. Balázs Józsefvárosban lakik, és cége irodája is itt található. Az első pulcsin a II. János Pál pápa tér idilli, nyüzsgő hangulata jelent meg, egy egyszerű kísérletezés, a szoftverrel való „játék” eredményeként.

A VIII. kerülethez és Józsefvároshoz való erős kötődés nyomán nem meglepő, hogy a környéken nagy népszerűségnek örvendő Kastner Kommunity tárt karokkal fogadta a MICHSA pulcsikat, és azóta is kizárólag náluk tudunk vásárolni. Találunk pulcsit, amiken a Palotanegyed vagy a Népszínház utca jelenik meg, de a kínálat Újpalotát és Kelenföldet ábrázoló mintákkal is bővült.

Mivel Balázs ezáltal egy ruhamárka alapítójává vált, gondolnia kellett a ruhatermékek minőségére is, és ebben határozott elképzelései vannak:

Azt gondolom, hogy minden jóérzésű vállalkozásnak foglalkoznia kell azzal, hogy minél fenntarthatóbban működjön és zöldebb termékeket kínáljon – én is ezt szeretném tenni.

A prémium minősítésű pamutból készült pulcsik nemcsak anyagukban és tartósságukban tükrözik a fenntarthatóságot, hanem „műfajukból” adódóan is olyan darabok, amelyeket a viselőjük nem szívesen ad tovább.

Balázs a MICHSA termékekre szuvenír pulóverekként tekint, amelyeket elsősorban szentimentális kötődés miatt vásárolunk meg, és hosszú évekig hordunk.

A márka nem az aktuális divatot üldözi, hanem az érzéseinket helyezi a középpontba, ez pedig egy időtállóbb megközelítés a ruhagyártásban. Hiszen ki ne őrizgetne egy olyan ruhát a szekrényében, amely egy nyaralást, kirándulást vagy egy különleges emléket szimbolizál?

Balázs a kelenföldi és újpalotai túrákat szervező Panelwalksszal készített paneles pulcsi kollaborációja révén hallotta először vásárlói történeteit, és hogy milyen változatos módokon kapcsolódnak termékeihez:

Volt, aki az USA-ban él, de itt töltött fél évet, és egy kelenföldi pulcsit vitt magával emlékbe, mert a panelek a szívéhez nőttek. Valaki túravezető volt az újpalotai víztoronyházban, egy srác pedig pont akkor vette meg első lakását a kelenföldi pontházak egyikében, és még sorolhatnám.

Nekünk nem is kell magyarázni, mennyire lehet kötődni Budapesthez. Ahogy azonban ezekből a példákból is láthatjuk, egyes helyszínek történelmi vagy esztétikai jelentőség nélkül is fontosak lehetnek. Elég egy jó sztori, egy régi vagy egy új lakás, jó bulik vagy egyszerű hétköznapi emlékek, amik miatt büszkén hordunk egy MICHSA pulcsit

A pulcsik egységesen 19 900 Ft-ba kerülnek, és a Kastner Kommunityban tudjátok őket megvásárolni.

Elérhetőségek

MICHSA

(Borítókép: Nagy Balázs - MICHSA) 

Kastner Kommunity

A Kastner Kommunity a II. János Pál pápa téren található "mindenki közösségi irodája". A Kastner reklámügynökség célja volt egy olyan helyszín megalkotása, amely nemcsak az ő saját irodájukként funkcionál, hanem közösségi térként is használható, ahova egy kávéra is beugorhat az ember, ráadásul környékbeli művészeti kezdeményezések, kisvállalkozók számára is nyitott.

Címkék