Mindannyian ismerjük a halogatás nyomását, amikor ide-oda tologatjuk a feladatainkat, és újra és újra azon kapjuk magunkat, hogy elárasztanak minket a teendők. A tennivalók elvégzésének elhalasztása minden embert jellemezhet. Vannak ugyanis olyan helyzetek, amikor arra vagyunk motiváltak, hogy ne csináljunk semmit.

Az állandó halogatás a felgyorsult életmódunk egyik mozgatórugója, feledékenységhez, szétszórtsághoz, ingerültséghez vezethet. Halogatunk, azonban az a tény, hogy mit, mikor és mennyire halogatunk jelentősen különbözik.

A halogatás miértjeit olyan pszichológiai jelenségek kapcsán kereshetjük, mint az önakadályozás, a kudarcfélelem és a tökéletességre való törekvés. Ha rálelünk saját halogatásunk okára, könnyebben szembe tudunk nézni vele.

Az előadáson a halogatással való megküzdésről, a halogatás legyőzésének eszközeiről és a halogatás hatásáról is szó esik majd.

Előadó: Dr. Takács Ildikó munka- és szervezet szakpszichológus, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Ergonómia és Pszichológia Tanszékének oktatója