Az Álmatlanság. Budapest 151 – a festőművészek szemével c. kiállításon olyan kortárs festők alkotásait láthatjuk, akiknek inspirációt jelent Budapest, a városi létezést ragadják meg. Vannak, akik nagyobb távlatokban szemlélik a fővárost, akiket a flaszter, az utca mozgása ejt rabul. Olyan művész is van, aki a külváros kietlenségét viszi a vászonra, kiüresedett köztereket fest, vagy az elidegenedést a tömegen keresztül láttatja, de akad olyan, aki egy-egy épületrészletbe feledkezik bele.
Láthatóak Budapest-inspirációk, olyan kortársak között, akik nem a „város festői”, mégis egy-egy képük a budapesti miliőt hozza vissza. Az Álmatlanság kiállítás címét Takáts Márton azonos című misztikus, megrendítő hídrészlete inspirálta, ami a személyes drámája mellett a városiasság örök ébrenlétét teremti meg. A kiállítást a Standby Projekt szervezi és a Nemzeti Színház Zikkurat Galériájában látható április 4. és 26. között.
(Fotó: Weiler Péter)
Megjelent első bookazine-unk, ne maradj le róla!
Már 15 éve lélegzünk összhangban a fővárossal. Jubileumi kiadványunkban mindent megtalálsz, ami magazinunk és eddigi munkánk esszenciája. Gasztronómia, kultúra, városi legendák és Budapest arcai, interjúk, történetek és a legjobb helyek – úgy, ahogyan mi látjuk a fővárost.
Rendeld meg itt vagy keresd a nagyobb könyvesboltokban!
hirdetés
