A Hunyadi-sziget szinte érintetlen területét a Hárosi-öbölnél találjuk. A vadregényes táj katonai múltja miatt maradt meg ártéri területnek, ahol elhagyatott dácsák és pontonhidak bukkannak elő a vadszőlő indái közül. Emellett nyárfák, eperfák, szilfák is ékesítik a ligetet, amit egyedül az idő és az élet körforgása alakít, mesterséges beavatkozás nélkül. Az állatvilág leginkább őzekből és vaddisznókból áll, de ennél is fontosabb a különleges madárvilág.
Tipp: A védett terület csak a Honvéd Horgászegyesülettel történő egyeztetést követően látogatható. Érdeklődni telefonon lehet (+36 1 226 0044).
Megjelent első bookazine-unk, ne maradj le róla!
Már 15 éve lélegzünk összhangban a fővárossal. Jubileumi kiadványunkban mindent megtalálsz, ami magazinunk és eddigi munkánk esszenciája. Gasztronómia, kultúra, városi legendák és Budapest arcai, interjúk, történetek és a legjobb helyek – úgy, ahogyan mi látjuk a fővárost.
Rendeld meg itt vagy keresd a nagyobb könyvesboltokban!
hirdetés
