Ahhoz, hogy Budapest felkerüljön a kortárs művészetek világtérképére, változás, vérfrissítés és nyitottság szükséges – vagyis egy olyan attitűd, amelyre a Brody House Studios koncepciója épül.
A Chimera Projectet a mélypesti fiatalság eddig a Telepről ismerhette. Hétvégén pedig megnyitották első saját galériájukat a hetedik kerület kutyafuttatója mellett a Klauzál tér 5-ben.
A karácsonyt rendszerint családi körben ünnepeljük, de miért ne használhatnánk ki az együttlétet valamilyen hangulatos, közös esti programhoz? Lássuk, mint tartogatnak számunkra a színházak az ünnepekre!
Ismét megnyitotta kapuit az Átrium Film-Színház. A Margit körúti forgatagból a második világháború előtt épült, patinás épületbe lépve egy sokszínű, nyitott szellemiségű kulturális és művészeti befogadótérben találjuk magunkat.
Úgy döntöttünk, hogy megnézzük az "év kiállítását", ami rettegést és interaktív élményeket ígér. Nem lőjük le a poént, de elmondjuk, hogy mit szerettünk és mit nem.
Garamvári Gáborra budapesti sárgaságok című sorozata kapcsán figyeltünk fel, de miután jobban megismertük munkáinak összes árnyalatára kíváncsiak lettünk.
Egyre több amerikai érkezik hozzánk különböző okokból; néhányan dolgozni, tanulni jönnek, mások pedig itt házasodnak, vagy csak kalandot keresnek. Egy biztos: az amerikai kultúra Budapest életének is szerves része. Amerika-vadászatra indultunk.
Készítettünk nektek egy két részes összeállítást, azokból a klasszikusokból, amelyek mindegyike magyar fejek és kezek munkáját dicsérik. Jelszó: nézd újra!
Fotós-sorozatunk legújabb alanya, Bartha Máté és analóg módon készített fotói a városról az itt élők nyelvén, társadalomról a vizualitás eszközeivel beszélnek.
Michael Eavis, a Glastonbury Fesztivál atyja elismerte a jövőre negyvenharmadik szülinapját ünneplő Glastonbury Fesztiválnak van mit tanulnia a Szigettől.