Ha te is a 90-es években voltál gyerek, akkor ez a kvíz neked szól, ugyanis most kifejezetten a nemzetközi, főként a Disney-rajzfilmek közül válogattunk kérdéssorunk megalkotásához, de szóba kerül egyebek mellett a Hupikék törpikék és a Dexter laboratóriuma is.

Előbbiek jórészt a rendszerváltás után, a Walt Disney bemutatja műsorában tűntek fel, megszínesítve ezzel a vasárnap délutánjainkat. Teszteld, mennyire emlékszel még ezekre a mesékre!

Mennyire emlékszel a 90-es évek rajzfilmjeire? – Kvíz
Indulhat a kvíz 10 kérdéses játék
1. kérdés
Hogy folytatódik a Balu kapitány főcímdala? „Tovarepül a masina, vezeti a medve, / Belekeveredik Balu a...”
feketelevesbe.
veszedelembe.
2. kérdés
Miről híres a Kacsamesék Dagobert bácsija?
Ő a kacsák királya.
Ő a világ leggazdagabb kacsája.
3. kérdés
Hogy hívják a Dexter laboratóriumában Dexter testvérét?
Mandark
Dee Dee
4. kérdés
Milyen sapkája van Törpapának a Hupikék törpikékben?
piros
kék
5. kérdés
Igaz vagy hamis? A Micimackó főcímdalában „stitübli fickó” hangzik el.
igaz
hamis
6. kérdés
Milyen szörpöt isznak a gumimacik?
gumibogyót
Bambit
7. kérdés
Ki nem tartozik a tini nindzsa teknőcökhöz?
Donatello
Tiziano
8. kérdés
Milyen állat Lord Retexisz, Babar ellenfele?
oroszlán
orrszarvú
9. kérdés
Milyen állat Sebastian, Ariel, a kis hableány segítője?
hal
rák
10. kérdés
A Sailor Moon című animében hogy hívják a beszélő macskát?
Salem
Luna

(Borítókép: The AGE - Getty Images Hungary)

Asztalnál a város – We Love Kuponhét Augusztus 20. és szeptember 6. között!

Első kuponhetünk keretében kuponoldalunk bemutatásával különleges kedvezményekben és ajánlatokban részesülhettek, ezzel szeretnénk meghálálni, hogy olvastok minket. A résztvevő helyek között találtok jól ismert budapesti klasszikusokat, de izgalmas újhullámos éttermeket, pékségeket, bisztrókat, pizzériákat és bárokat is.

Részleteket ezen a linket találtok, felfedezésre fel!

hirdetés

Címkék