A MOL Bubi rendszerében jelenleg 2460 kerékpárt vehetnek igénybe a szolgáltatásra előfizetők. A BKK azonban nagyobb és koncentráltabb lefedettséget szeretne elérni az eddiginél, és több bicajjal tervezik megoldani, hogy minden sűrűbb lakott részt és fontosabb közlekedési csomópontot lefedjenek.
Amint a Telex cikkéből kiderül, az új rendszerhez újabb típusú kerékpárok érkeznek, például elektromos rásegítésűek, de tesztelnek gyereküléses és teherkerékpárt is, ám ez utóbbi kettő a 2026-os induláskor még biztosan nem lesz elérhető.
Flottafejlesztés és pilotprogram
A jelenlegi, 2025 végéig érvényes szerződés és az általa biztosított rendszer kereteit a BKK nagyjából már kihasználta, a nagyobb újítások ezért csak a jövő évtől várhatók. A régi Bubi-dokkolók viszont még az idén megszűnnek, és egyszerűbb, az utcán itt-ott már jelenleg is megtalálható kerékpártámaszok kerülnek ki máshova is.

3300 darab kerékpárral indulna a Bubi 3.0, aztán 5000-re bővítenék az elérhető bicajokat, de megfelelő finanszírozás esetén akár 8000-ig is fel lehetne vinni ezt a számot. Az új flottába nagyjából 1000 darab elektromos rásegítésű kerékpárt terveznek beépíteni.
Érdekesség, hogy a BKK 2026 első félévében Rákosmentén csinálna egy pilotprogramot, amelynek keretében azt mérnék fel, melyek a rendszer hatékony működésének kritériumai. Tervezik továbbá a közvetlen kommunikációs csatornák kiépítését is, ezek közé tartozik az applikáción keresztüli üzenetküldés.
Bérlethez is jár a Bubi
Februárban úgy döntött a Fővárosi Közgyűlés, hogy automatikusan jár majd a BudapestGO-ban vásárolt bérletekhez havi 10 alkalom, legfeljebb 30 perces díjmentes bubizás. Az árazás további részleteit a BKK várhatóan 2025 végén mutatja be, de az már most látható, hogy az elektromos rásegítésű kerékpár drágább lehet, de még így is a piaci ár alatt szeretnék tartani a díjazását.
Forrás: Telex
(Borítókép: BKK – Facebook)