Bebizonyítjuk tehát, hogy miért célszerű törekedni az organikus forgalom növelésére, illetve milyen módon tudsz látogatókat szerezni hirdetések futtatása nélkül.
Mutatjuk, hogy miért érdemes nagyobb hangsúlyt fektetned az organikus elérésekre
A keresőoptimalizálás útján eszközölt organikus forgalomnövelés hatékonyságára erőteljes érvként szolgálhatnak a következő statisztikák. Tudtad például, hogy az online térben megszerzett ügyfélélmények 93%-ának kiindulópontja egyszerű keresőmotoros keresés?
Szintén beszédes adatnak számít, hogy az emberek 81%-a végez online kutatást vásárlás előtt. Egyúttal azzal sem árt tisztában lenned, hogy az emberek 75%-a nem kattint túl a keresők találati listájának első oldalán.
Szóval az organikusan szerzett forgalmadra érdemes komoly hangsúlyt fektetned. Már csak az a kérdés, hogyan valósítsd meg a gyakorlatban mindezt?
Az organikus forgalom növelése minőségi tartalommal
Amennyiben szeretnél minél jobb helyezést elérni a keresőmotorok által generált listán, akkor törekedj a minőségi tartalmak rendszeres előállítására. Vagyis készíts olyan írásos, videós vagy hang formátumú kontentet, ami a célközönséged számára minőséget biztosít, miközben releváns kérdésekkel foglalkozik.
Erre a célra a rendszeresen frissített blog számít az egyik legjobb formátumnak. A céges blogodra készülhetnek esettanulmányok, megválaszolhatod a gyakran érkező vásárlói kérdéseket, illetve kifejtheted a szakmai álláspontodat bizonyos témákban.
Terjedelem kapcsán a 4-500 szavas cikk legyen a minimum. Emellett pedig fordíts kellő figyelmet a megfelelő kulcsszavak használatára, ami további hozzáadott értékkel bír a minél jobb helyezések elnyerésében.
A kiemelt helyezéshez a linkekre, illetve a mobilbarát kialakításra is érdemes lesz figyelned
Amennyiben a blogodon statisztikákat, érdekes tényeket és idézeteket közölsz, akkor el ne felejtsd linkelni a forrást! Hogyha rendszeresen hivatkozol le minőségi forrásokat, akkor a találati listán elfoglalt helyezésed is egyre jobb lehet.
Emellett pedig arról se feledkezz meg, hogy a weboldalad, valamint a blogod felülete mobilbarát legyen. A felhasználók egy jelentős része ugyanis mobilnézetben találkozik majd a tartalmaiddal. Egyáltalán nem mindegy, hogy a formátum mennyire lesz felhasználóbarát.
Többek között a Google is figyeli a mobilbarát nézetet, és keményen bünteti, ha az oldalad nem felel meg a kívánalmaknak. Amennyiben a pozitív ügyfélvélemények szerzése a célod, akkor erre érdemes odafigyelned.