A város kedvelt helyszínei, ha nem is a legismertebbek, de turisták százai készítenek fotókat róluk nap mint nap, mégis egy kicsit mindenkinek mást jelentenek, és mindenki máshogy is látja őket. Most négy hazai illusztrátor mutatta meg, két-két helyszínen, hogy az ő fantáziájukban hogyan kelnek életre ezek ezek az épületek és parkok.
Ha szabad szemmel nézzük a Citadellánál kiállított képeket a helyszíneket ugyan felismerjük, de a műveken keveredik az alkotók fantáziavilága és Tóth Barnabás „Barnie” készített fényképek valósága. Ám ha a telefonunkon keresztül a Budapest Transition applikációval pillantunk rájuk, feltárulnak a teljes grafikák. Ugyanezeket a rajzokat láthatjuk, ha az oldalon állítgatjuk a csúszkákat. Az óriásplakátokkal és a kapcsolódó AR (augmented reality) képekkel a A Magyar Turisztikai Ügynökség a Budavári Önkormányzat a város folyamatosan változó és megújuló Budapest szubjektivitását kívánja bemutatni a turistáknak is.
A János-hegyi Erzsébet-kilátó és a ZeneakadémiaBrunszkó „Nikon One” László illusztrátor alkotása, aki a 90-es évek elejétől több mint húsz éven át a hazai és nemzetközi graffiti / street art közösség alkotói szegmensének meghatározó alakja is volt.
A Ponty utca és a margitszigeti Japánkert kicsit szürreális-mesés világa Varga Zsolt “Sekond” munkája, aki illusztrátorként és játékfejlesztőként is dolgozott az elmúlt 10 évben.
A Phylia Studióból ismerős Fenyvesi Zsófia, aki az ELTE filozófia karát is megjárva végül szabadúszó grafikusként dolgozva lett ismert a hazai alternatív szcénában. A faintarziás egyedi gördeszkák és saját építésű motorok után most a Füvészkertet és a budai rakpart legkeskenyebb házát álmodta újra ragyogó színekkel.
A Duna-korzó ikonikus Királylánykája és a Memento Park voltak a célpontjai Ál Tamásnak, akinek a mintái és grafikái már feltűntek YKRA táskákon, nemzetközi antológiákban vagy akár a párizsi Musée d'Art Décoratifban is.