Léteznek szimpatikus és kevésbé szívmelengető helyek. Nem mindig lehet ezt definiálni, de nem is muszáj, egyszerűen zsigerből jön, hogy az adott étteremben/kávézóban/klubban jól érezzük-e magunkat. Otthonos-e, kedves-e a személyzet, ízletes-e a produktum. A SzenDzsóval soha nem volt probléma, megbízható reggeliző volt a kezdetektől. A két Zsolti azonban 2015 augusztusától külön vizekre evezett. Horváth Zsolt úgy határozott, marad a Frankel Leó utcában, a bejáratott helyen, kisebb-nagyobb változtatásokkal. Így lett a sokaknak kedves reggelizőből KicsiZso. A logó egy kávésbögre szabálytalan lenyomata, az enteriőr változott, de továbbra is családias és emberközeli, a választék pedig szuperszéles, és igazán átgondolttá vált. A közönség továbbra is jó fej emberekből áll, a pultban ismerik a postást, a hely dolgozóit, ezért szinte magától kialakult egy barátságos atmoszféra.
A klasszikusok maradtak, úgymint a tojásos reggelik (tükörtojás, ham and eggs, rántotta, omlett) és a roppanós virsli, van croissant, bagel és bagett is, sőt joghurtos, gyümölcsös müzlit és zabkását is rendelhetünk. Ezek mind stabil reggeli fogások, ám most jön a csavar, amivel minket egyértelműen levettek a lábunkról: napi ajánlatként különlegességek prémium húsokkal. Ilyen volt például a füstölt kacsamelles bagel (1680 forint), melyhez a hús smokerben készült, Bodrogkisfaludon, közel Zsolti szülővárosához, Szerencshez. Ez a smoker egy saját készítésű füstölőberendezés, a KicsiZsóban pedig számos húsétel készül a segítségével. Ahogy megvizsgáltuk a bagelből kivett kacsamellet, egyből látszott a húson a vörös karima, az analizálás után azonnal be is faltuk. Kiváló volt, ízes, füstös, de nem túl tolakodó. Szívesen kezdenénk vele minden reggelünket. Szintén napi specialitás volt a libamájas omlett (1550 forint), melynek tartalma egy kis almával és gránátalmával volt felturbózva. Kétségtelen, hogy meglepő a kombináció, de nagyon jól működött a tojáslepényben a krémes libamáj és a roppanós, savanykás gránátalma.
Hogy a fix menüből is kipróbáljunk valami extrát, a bundás bagelre mentünk rá, mely lényegében egy hipszter bundás kenyér, amit parasztsonkával, tejfölös sajtkrémmel, sajttal és salátával körítenek. A salátára még csurgatnak egy kicsit a házi pestójukból, amelyet lehetetlen megunni. Eleve nem unalmas levelekkel és vastagra vágott paradicsomokkal érkezik a tányér, hanem nagyon pöpecül, átgondoltan körítik a fogásokat. Régen láttunk ilyen gusztán tálalt reggeliket. Ezt mindenki könnyen meg tudná szokni, és mégsem egy szálloda éttermében vagyunk, hanem a budai oldal továbbra is egyik legrokonszenvesebb kávézó-reggelizőjében.A reggeliző azonban annyival kiegészül, hogy napi menüt is kínálnak (1500 forint) levessel, főétellel. A levest természetesen papírpohárban el is vihetjük, és a főételekhez járó húsok sokszor szintén a smoker áldásos melegében készülnek. Bár nem a szuperegészséges fényevő vonalon mozognak, mindig találunk egészséges megoldást is, így mi egy paleo Sacher-tortát kóstoltunk, amely meggyőzőnek bizonyult. Kis kamrát is visznek, vagyis néhány delikát terméket helyben is vásárolhatunk: lekvárokat, szörpöket, chutney-kat például.
Gyakorlatilag minden rendben van: a minőség kiemelkedő, a szerviz nagyon kedves, az atmoszféra is egyedi. Szívesen üldögélnénk a héten legalább egyszer az egyik olyan asztaluknál, amely az ébredő budai utcára néz. Egy eszpresszóval, mely nyomot hagy az alátéten, és vidáman pecsételi meg a napunkat is.