A középtávú jövő, az innováció, az urbanizáció, a vidéki élet, az emberi munkaerő vagy a szingularitás és a vallás kapcsolata – csak néhány azok közül az égetően fontos témák közül, amelyekről igenis beszélni kell. Ennek apropóján hívja életre 2015 júniusában a Design Terminál, a We Love Budapest és az Akvárium Klub a Brain Bar Budapestet, ahol tabuk nélkül vitathatjuk meg korunk legfontosabb kérdéseit. A 3 napos rendezvényen 8 különböző helyszínen 20 ország legkiválóbb szakértőivel, 80 világszínvonalú előadóval és 2000 résztvevővel találkozhatunk.

2015. június 4–6. között elsőként kerül megrendezésre a Design Terminál, a We Love Budapest és az szervezésével és a Magyar Telekom támogatásával létrehozott Brain Bar Budapest (BBB), amely Közép-Európa legnagyobb inspirációsfesztiváljának ígérkezik.

A cél egy olyan formabontó gazdasági fórum létrehozása, ahol tabuk nélkül beszélhetünk a középtávú jövőnket, vagyis a következő 10-15 évünket meghatározó dolgokról. A BBB keretein belül olyan témákról vitatkozhatnak a szakemberek, amelyek ritkán szerepelnek a konvencionális konferenciák vagy kongresszusok napirendjén: ilyen például az önmagukat vezető autók vagy a maguktól döntéseket hozó gépek társadalomra gyakorolt hatása.

Ez persze csak kettő a rengeteg téma közül: szó lesz még a startupok együttműködéséről, a jövő sikeres városairól, az állam 21. századi szerepéről, az internet hatására változó oktatásról, a felhőalapú robotikáról, a géntechnológiáról vagy a mesterséges intelligenciáról.

Fontos viszont kiemelni, hogy ez nem egy konferencia vagy pusztán a jövő trendjeinek szemléje, hanem egy olyan találkozóhely, ahol bárki kapcsolatot alakíthat ki a legkiemelkedőbb agyakkal és döntéshozókkal. A Brain Bar Budapest egy fesztivál, amely fontos embereket és konkrét célcsoportokat mozgat meg, de inspirálja a diákokat, a tanárokat és az innovátorokat is. Éppen ezért diákigazolvánnyal és tanároknak ingyenesen lesz látogatható az esemény, abban a reményben, hogy néhány éven belül a rendezvény egy globális véleményvezérré tud válni.

Nem is kérdés, hogy egy ilyen projektnek globálisnak kell lennie, és nagy lehetőség, ha ez a kezdeményezés Budapesten valósul meg, felhelyezve a várost ezáltal a kreatív ipar és a tudomány térképére, ami nem mellékesen az egész országimázsra jó hatással lesz.

A projekthez a We Love Budapest is csatlakozott, mivel fontosnak tartjuk, hogy az egész világ megismerje a várost, melynek

megélése az élmények keresésében rejlik, és amely az elmúlt években példátlan fejlődést mutatott az élet minden területén. Úgy gondoljuk, itt az ideje, hogy úgy tudjunk beszélgetni komoly dolgokról, mintha csak Tokióban vagy a Szilícium-völgyben lennénk, miközben olyan fesztiválélményt tapasztalunk, mintha csak a
Szigeten

vagy éppen a VOLT-on futottunk volna össze korunk fontos gondolkodóival.