Nem volna ildomos, ha korunk Budapestjét kizárólag a romkocsmák, szabadulószobák és vad bulik színtereként aposztrofálnánk. A kultúra mindenhol jelen van szerte a városban: galériák, múzeumok, kultúrkörök, színházak várják a minőségi kikapcsolódásra vágyókat. Az Ybl Miklós tervezte Operaház 130 éves múltja és jelene elevenedik meg egy csodaszép kisfilmben, Gács Tamás rendezésében.

Operába, színházba járni életérzés és bizony nagyon menő dolog. Az élő előadás izgalma, a díszletek, a színészek, a hangzás patetikussá teszi a programot, pláne, ha a világ legszebb és legkülönlegesebb atmoszférájú színházaiban élvezhetjük az előadásokat. A Magyar Állami Operaház mind építészetileg, mind repertoárját tekintve méltán említhető egy lapon a milánói Scalával, New York-i Metropolitannal, vagy a moszkvai Bolsojjal. Az intézmény “Ahol kinyllik a világ” kampánya ezt a világszínvonalat és szakmai nagyságot előtérbe helyezve szeretné népszerűsíteni a budapesti operakultúrát.

A legtökéletesebb formában szólnak a jelenlegi és a jövendőbeli közönséghez: egy lebilincselően profi image filmmel, amelyben színházas és zenei szimbólumok segítségével elevenedik meg az Operaház mesebeli világa. Különleges vágások, szürreálisba hajló megjelenítések és operaértők által egész könnyedén felfedezhető jelképek teszik hátborzongatóan különlegessé a kisfilmet.

Az alapkoncepciót Fekete Zoltán, Gács Tamás, Kéri Attila, Ókovács Szilveszter, Turkovics Monika, Végh Endre neve fémjelzi, a kisfilm látványtervezője Pater Sparrow, koreográfusa Tóth Ali, jelmeztervezője Virág Anikó, zeneszerzője Gulya Róbert volt. Gratulálunk!