Mielőtt belefognánk a hely közelebbi megvizsgálásába, nézzük meg, hogy mit mond a 'depó" szóra az Idegen Szavak Szótára:
1. raktár, lerakat 2. expedíció útvonalára telepített raktár 3. lassan felszívódó, hosszan ható gyógyszer
4. hulladék lerakó hely
A januártól hivatalosan is üzemelő kocsma művészeti koncepciót takar.
Fónagy Dóra építész és szuper kreatív fiatal csapata (Reich Wanda, Varga Noémi - a numbernow építészei, Gryllus Ábris grafikus, Vajda Lídia designelmélet) egy állandóan változó teret talált ki az újépítésű
irodaház aljába. Egy kísérletező, folyton átszerkeszthető, meglepetésszerű,
otthonszerű teret.
Raktár, lerakat A DEPO814-ben minden eladó, megveheted a széket, amin ülsz, a képet a falon, vagy a poharat, amiből ittál, a könyvet, amiből olvastál, a zenét, amit hallgattál, tehát egy az egyben hazaviheted az élményt, amit kaptál. Az egész egy nagy 'concept store', ahol mindennap vásár van.Expedíció útvonalára telepített raktár Ez még precízebben körülhatárolja a DEPO-t. Folyamatos expedíció folyik a helyen és a hely körül. A résztvevő alkotók a vendégek ötleteivel, kreativitásával és nyitottságával formálják át hétről- hétre a kocsmát. Alapvetésük, hogy minden ember érdekes, így mindenkiből elő lehet hozni a kreativitást. Ennek az elméletnek és annak a megvalóstásának a formája még kérdéses számunkra, de bizonyosan izgalmas folyamat.
„Lassan felszívódó, hosszan ható gyógyszer ”Hogy ezzel pontosan mit is akart mondani a 2008-ban kiadott, idekapcsolódó könyv a 2012-ben induló projektről? Egészen biztosak lehetünk benne, hogy ezt a 'design, mint szemléletmód' témakörre értette. A design nem feltétlenül pénz kérdése, hanem egyfajta világnézet. Lassan felszívódó és hosszan ható gyógyszerként szeretnék működtetni a kocsmát. Olyan hely lesz, ami szépen lassan, észrevétlenül megváltoztatja a közönsége szemléletmódját, igény(esség)i szintet növel, felhívja a figyelmet a z értékre. Szerencsére nincsenek prés alatt, ezért van rá valami esély, hogy ezt a design és művészeti koncepciót akár egy éves távlatban számolva hagyják beérni. Hulladéklerakó helyHulladék. Fogalmazzunk inkább úgy, hogy valaha már használt tárgy, vagy valamivé fejleszthető anyagok, eszközök...és így már egy sokkal DEPO-sabb karakterleírást kapunk, ahol átírják a tárgyak fogalmát. A műhelyek paneljeiből, az ottani hulladékokból új kreatív érték lesz, a fiatal designerek kisérleti modelljeiből pedig inspiráló új irányok. A koncepció szerves része, hogy a vendégtérben mindezek használt, elcsépeltebb szóval élve vintage bútorokkal keverednek. Olyannyira reflektorfénybe helyezik ezeket a darabokat, hogy külön ünnepet rendeznek majd egy-egy fiatal designernek, vagy kollekcióknak. Remegve várunk egy igazi Hokedlik Heteket, vagy egy erős Féktelen Fotel Fiesztát.
Ami az Idegen Szavak Szótárából kimaradt
Az egyik
legfontosabb eleme a helynek, hogy nagyon olcsó lesz. A környéket biztosan, de
még Pestet is zavarba ejtően normális áron lehet majd egyet
vacsorázni, kocsmázni. Azért is szeretjük, mert laza lesz. Az üzemeltetők
lennének a legboldogabbak, ha valaki cipőjét lerúgva laptopozgatna a
kanapén.
Egy végtelenül kedves, szimpatikus, árral szemben úszó
kezdeményezés indult Budán, ott, ahol senki se jár, kíváncsian várjuk a folytatást!