2012. július 10-én, pontosan egy évvel a szerződés aláírása után, a francia ALSTOM cég átadta a fővárosnak az első új metrószerelvényt. Az 100 méter hoszzú, légkondicionált, modern metrók ez év szeptember elején állhatnak forgalomba. Az ünnepélyes átadón többek közt az is kiderült, hogy mi tartott ilyen sokáig, hány százaléka újrahasznosítható az új kocsik anyagának, valamint, hogy miért kapott Tarlós István plusz egy kulcsot ajándékba. 

Mi volt ez a szöszmötölés?

„Mindenesetre ma talán tényleg örülhetünk, mert erre okunk van.” - összegezte

Tarlós István

a legelső új

metrószerelvény debütálását. A

Puskás Ferenc Stadionok

megállónál megrendezett ünnepélyes átadón a főpolgármester két kulcsot is átvehetett a METROPOLIS kocsikat gyártó Alstom Csoport vezérigazgatójától,

Patrick Krontól . Az egyik a 100 méter hosszú, légkondicionált, modern szerelvényt indítja el, amely hivatalosan szeptember elején áll forgalomba.
A másik kulcs pedig az egy éve aláírt szerződésnek állít emléket.
A szuper kocsi késett, melynek okait

Tarlós István

csak röviden listázta, hiszen ezek a hónapok során könyvtárnyi irodalommá duzzadtak. A fő probléma az volt, hogy a városvezetés örökségül kapott egy régi megállapodást, amit finoman szólva is korszerűsíteni kellett. 2011 nyarára sikerült ellenzéki támogatást is szerezve áláírni a 110

metrókocsiról szóló megrendelést a francia céggel.

Alstom, te csodás

Az

Alstom cég több mint 70 éve gyárt

metrókat , a világon minden negyedik forgalomban lévő

szerelvényt ők gyártják. A főváros összesen 22 darab, öt kocsiból álló metrószerelvényt rendelt a francia cégtől. A METROPOLIS kocsikat Franciaországban tervezték, Magyarországon készítették a hajtásrendszerét és a lengyel Katowicében szerelték össze a kocsikat.
A szeptembertől közlekedő kocsi tényleg csodálatos, amit egészen este nyolc óráig bárki megtekinthet a Stadionok megállónál. Van láthatatlan előnye is, méghozzá az, hogy 98%-ban újrahasznosítható anyagból készült. Szeptembertől kezdve minden hónapban három új kocsi érkezik majd haza, így lassan lecserélődik majd a teljes

M2 -es vonal.És a többi?

Mi a helyzet a

4-es metróval , illetve az

M3 -as vonallal? Nem csak a türelmetlen budapesti lakosok kérdezik ezt, hanem az Alstom vezérigazgatója is ezt tette. Természetesen rögtön ki is égészítve azzal, hogy a jövőben ezek korszerűsítésében is szívesen szerepet vállalnak. Eddig minden próbát teljesítettek, lehetetlennek tűnő helyzetekben is helytálltak, egyetlen próba maradt hátra: az utasteszt.

Ma a sajtó képviselői tettek egy rövid, viszont zsúfolt próbautat, ahol nem csak a körülmények, de az utastársak is rendhagyóak voltak, hiszen Vitézy Dávidtól kezdve a Francia Nagykövetség munkatársain át Tarlós István főpolgármesterig mindenki metrózott.

Az élmény alapján szinte biztos, hogy a nagyközönség is szeretni fogja az új kocsikat, hiszen számos érzékelhető előnnyel bírnak az eddigiekhez képest. Szeptemberben kiderül.