Kékülő színkavalkádAz elmúlt években szinte minden egyes típusnál eltérő színtervet alkalmazott a BKV, így az Ikarus 200-as buszok sötétkék színe után az Ikarus 400-as típusoknál a zöld szín is domináns színként került elő, majd a 7-173 gyorsbuszok piros színezést kaptak, végül a buszpark egy része ezüst dominanciájú fényezést kapott. Az utóbbi időszakban aztán a buszpark még tovább színesedett: türkizkék frankfurti használt buszok, sárga-kék és ezüst brüsszeli csuklósok, színátmenetekkel tarkított IK-412-es buszok jelentek meg, mára az utasoknak teljesen áttekinthetetlenné téve, hogy mely buszokon is érvényes a jegyük, bérletük és melyik közlekedik a BKK hálózatán.
Az átalakítással az a cél, hogy a buszok színeivel kapcsolatos zavaros, nem egyértelmű rendszert felszámolják, a kissé komor, idejét múlt sötétkék buszszínt – a hagyományokat megőrizve – egy fiatalosabb, korszerűbb és könnyebben azonosítható színre cseréljék többletköltség nélkül. A világosabb árnyalatú színezés a hőségben a buszok utasterének felmelegedését is mérsékelheti. Az egységes megjelenés hozzájárul a buszok beazonosíthatóságához, ami könnyebbséget jelenthet a vidéki, külföldi használók számára abban, hogy megállapítsák, a budapesti közlekedési jeggyel, bérlettel milyen buszokat vehetnek igénybe például a
Volánbusszal vagy épp a turisztikai célú
hop-on-hop-off buszokkal
közös használatú megállókban.Minta nem kellA budapestiek a Combino-villamosok kapcsán állást foglaltak az egyszínű, mintamentes járműszínezés mellett, az ágazati sárga szín teljes körű használatát jelentő arculatterv támogatásával. A színezésben az egyszínű kialakítás mellett szól, hogy a korszerű alacsonypadlós buszok felületének nagy része ablak, a színezhető felület jelentős része reklámfelület, tehát a felhasználható felület kevés, érdemi mintázásra nem alkalmas.Emellett cél, hogy az üzemeltetés is költséghatékony legyen és gondolni kell a balesetek utáni helyreállításokra is, ami színátmenetes, és egyéb mintás festések esetén drágább és körülményesebb, ezt a BKV elmúlt években alkalmazott festései bizonyították. A színtervet elsőként a VT-Transman üzemeltetésében rövidesen forgalomba álló, Dániából származó Volvo használt buszok első darabja viseli majd magán.
A színe égkék és nem bugyikék, mint ahogy az egyes tudósításokban megjelent.