Öt izgalmas városi sétát ajánlunk, amiken ha részt veszünk, jobban megismerhetjük Budapest különböző városrészeinek történetét, egzotikus ételeket kóstolhatunk, és különleges épületekbe is bejuthatunk.
Új világot álmodtak
A hosszúlépés. járunk? legújabb sétája a hazai Bauhaus-építészek világát mutatja be. Azt a közeget, amely a 10 Oscar-díjra jelölt, A brutalista című filmet inspirálta (a filmről és a magyar építészet kapcsolatáról itt írtunk hosszabban). A film főszereplője, Tóth László karaktere számos budapesti modernista építész életének esszenciája. Az Új világot álmodtak című sétán amellett, hogy felfedezhetitek a Rózsadomb legszebb modernista villáit, megtudhatjátok például, hogy miért hagyta el az országot Moholy-Nagy László, és ki volt az első magyar mérnöknő, aki vasbetonnal dolgozott.

A gasztronómia hónapja az Imagine-nél
Márciusban Budapest sokszínű gasztronómiáján keresztül fedezhetitek fel a várost és ízes történeteit. Amellett, hogy megismerhetitek az épületek és a környék történetét, esetenként jobbnál jobb falatokat is kóstolhattok – meg persze máskor nem látogatható palotákba is bejuthattok. A Haltól halig Budapesten című sétán a Duna mentén kalandozva ismerhetitek meg, hogy milyen fogásokat készítettek egykor a Dunából kihalászott halak, rákok, kagylók vagy éppen teknősök felhasználásával. Sőt, kóstolhattok is halas fogásokat. Ha már ételek, a Séta Fortunával című eseményen lencsefasírtot és mangalicagyozát is ízlelhettek, miközben bejárjátok a legszebb budai Lottóházat.
Öt kontinens egy utcában

Megoszlanak a vélemények a Népszínház utcáról, mi viszont szeretjük rejtett építészeti kincseit és a sajátos világát, ami az itt élő különböző kultúráknak köszönhetően alakult ki. A Sétaműhely Öt kontinens egy utcában című sétáján olyan távoli és egzotikus országokat ismerhetünk meg, mint India, Nigéria vagy Kína. Az utca felfedezése közben bepillanthatunk a Budapesten élő nigériai, kasmíri és koszovói kisebbség életébe, egzotikus ízeket kóstolhatunk, és betérhetünk az egyes üzletekbe vásárolni. Mindemellett megismerhetjük az egyes térségekből elvándorlók által átélt gazdasági és politikai folyamatokat, ahogy a kevésbé ismert építészeti remekeket is.
Mátyásföld legszebb villái
A 25 éve zajló Kertvárosi Időutazó-sétákon a három kilátóval, a főváros legnagyobb tavával és leglátványosabb századfordulós nyaralótelepével büszkélkedő XVI. kerületet járhatjuk be. Az épített örökség iránt fogékonyak több mint száz, helyi védelem alatt álló épületet csodálhatnak meg több útvonalon és tematikával.
A sztorisétáknak hívott városnézéseken a sétavezető az emberi történetekre helyezi a hangsúlyt, így bepillanthatunk a hajdani „luxuslakópark” életébe. Március 23-án, vasárnap 14 órakor indul a Mátyásföld legszebb villái (I.) séta, melyen a 120 éves rügyező platánfasor mellett a katolikus templom színes üvegablakaiban is gyönyörködhet a látogató, és a Kartal-villa eredeti ajtódíszeiben. De a látványosan felújított szecessziós Dozzi-villa is ámulatba ejti a nézelődőket, csakúgy, mint egy extrán díszített esküvői torta.

Tizenkét hét a Pokolban
Budapest 1944–45. évi ostromát a legvéresebb városostromok közé sorolják. E pokoli hetek alatt különösen sokat szenvedtek a budai Várnegyed lakói és az idemenekülők, akik naplóikban és emlékirataikban számoltak be az átélt borzalmakról. A Budai Várséták Tizenkét hét a Pokolban sétáján személyes történetek által ismerhetjük meg a Vár II. világháborús ostromát, melynek során közel tízezer ember rettegett a haláltól és reménykedett az életben maradásban a Várnegyed barlang- és pincerendszerében. A séta során a budai Vár barlangjába és a De la Motte–Beer-palota pincéjébe is lemerészkedhetünk.
(Borítókép: Major Kata - We Love Budapest)